i need dolar

  • delikanlı (446)
  • 966
  • 11
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

3d printer

haftasonu konuya özel ilk fuar olan 3dprintexpo'yu ziyaret ettim. fuarın büyüklüğü, düzen, katılımcı ve ziyaretçi profili hakkında yapacağım eleştiri şimdilik yersiz olacağından ilk defa yapılıyor olmasının üzerinde durmak istiyorum. 3dprinter hakkında kısmi de olsa bir sektör oluşuyor olması sevindirici.

sevindirici haber ev kullanıcıları ve amatörler için alternatifler artmaya başlamış. bir süredir takip ettiğim, davulun sesi uzaktan hoş gelir misali hoşuma giden 3dprinter lari yakından görme imkanı bulabildim. amacım kullandığımız profesyonel tip makinelere yancı olabilecek ilk konsept modelleri üretebileceğimiz bir 3dprinter almaktı. bu bağlamda da hedeflediğimiz iki sistem var. biri zortrax diğeri de upbox. ikisi hakkında şu iyi bu kötü demek istemiyorum.

çok sayıda özel mesaj geliyor. bilgilendirmek istediğim kişiler özellikle bu tip diy sistemleri alarak ticaret yapmayı düşünenler. 2015 itibariyle halen bu makineler arasında ticari maksatlı olarak kullanabileceğiniz makinelerin olmadığını belirtmek istiyorum. eğer hedef kitleniz endüstriyel tarafta değilse. ölçüsel olarak ciddi sıkıntılar halen mevcut. makineden her iki ya da üç üretimden birisi vitrinde sergileniyor. bunu unutmayın.

hedefiniz amatör kullanıcılar ise alabilirsiniz. son olarak kapalı ofis kullanımında da şimdiye kadar hiç bahsedilmeyen önemli bir tehlike var. kimyasal gaz. bu konu hakkında bir sonraki yazıda detaylı açıklama yapacağım.

devamını okuyayım »
16.02.2015 10:20