i was me but now he s gone

  • prezentabl (593)
  • 602
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

özyeğin üniversitesi

dertlerim bitmek bilmiyor bu okulla ilgili. şimdi de yurtlara giriş çıkış saati uygulaması getirmişler yeniden. aşağı yukarı 20 yaşındaki adamları haftaiçi 1, haftasonu 2.30'dan sonra yurda gelirseniz uyarma alırsınız diye tehdit ediyorlar. işin garibi, haftaiçi 12, haftasonu 1.30'dan sonra yurttan çıkmak da yasak. (aslında komple kampüse giriş-çıkışlar yasak da, yurtta kaldığımdan ötürü yurt diye bahsediyorum) yani gecenin köründe acıkırsanız bir şeyler almak için dışarı çıkamıyorsunuz. sanki okul şehrin göbeğinde de 24 saat servis yapan bir sürü yer var. neyse..

etüt (etüd?) salonu diye bir yer var, kapısında "sadece ders çalışmak içindir, başka bir şey yapılmaz hele hele" diye uyarılar var, içeride gitar çalmak, counter-strike oynamak, tabu-monopoly şu bu filan her şeyi yapmak serbest, ama kağıt oynamak kesinlikle yasak. (kağıt oynamak zaten kumara girer derseniz "bahçede oynayın, etüt salonunda yasak" deniyor. ders çalışanlar rahatsız oluyormuş. arka masada bi kız düşürürüm belki diye "yor may vondırvooooooool" diye anıran çocuktan rahatsız olmuyorlar kesinlikle.)

şimdi okul da büyüyor, kampüs yeni olduğu için sürekli bir inşaat halinde. bu sene de 2. yurt binası yapılmış. eski binayla tamamen aynı olacağı söylenmesine rağmen tabii ki değil. fiyat farkı da yok dolayısıyla. bunu liste halinde yapsam daha iyi.
yeni yurt - eski yurt şeklinde ayırıyorum:

1) 3 kişilik odalarda ranza yok ve televizyon var, at koşturulabilecek kadar büyük - 3 kişilik odalar ranzalı ve televizyon yok, ayrıca küçücük.
2) 2 kişilik odalarda 2 koltuk + sehpa + masa lambası gibi şeyler var ayrıca yaklaşık 10-15 metrekare daha büyük - yenisinin tam tersi.
3) her katta mutfak, kettle, mikrodalga var - giriş katta 2 tane mikrodalga var.
4) kız ve erkek odaları yanyana & karşı karşıya filan, güvenlik kamerası ve karışan eden yok, kim kimin odasında kalıyor belli değil - kesin bir ayrım var, odadan kız sesi geldiği anda odanın kapısına gelip isim alıyorlar neredeyse.

aklıma geldikçe eklerim bir şeyler daha, çok zor olmayacaktır zaten.

tabi okula yeni gelenlerin triplerinden de bahsetmek isterdim ama yazmaya mecalim yok. birkaç tane aklı başında insanı elersek diğerleri için yazacağım her şey gg olacaktır.

edibüdü: yurtların girişine turnike koydular lan asldkfjalsdkfj. ama kampüse elinizi kolunuzu sallaya sallaya girebilirsiniz, o konuda sıkıntı yok yani. sadece yurda. yurtta da ilk kattaki odaların camından girmek gayet kolay. laf olsun diye yapılan cinslikler işte.

devamını okuyayım »
20.10.2012 02:39