i was me but now he s gone

  • prezentabl (570)
  • 582
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

özyeğin üniversitesi

son yaşanan olaylar üzerine üniversite mensupları bir "gezi parkı bildirisi" yayınlamıştır.

"aşağıda imzası bulunan özyeğin üniversitesi mensupları olarak, taksim'de ve türkiye'nin çeşitli yerlerinde barışçıl bir şekilde protesto haklarını kullananlara karşı uygulanan ölçüsüz ve şiddet dolu müdahaleleri kınıyor, kentine sahip çıkan bireylerin ve toplulukların katılım haklarını yok sayan, farklı düşünce ve hayat tarzlarına karşı tahammülsüz yönetim anlayışını protesto ediyoruz.

ölçüsüz şiddeti uygulayan kolluk kuvvetleri kadar bireylerin haklarını ve özgürlüklerini korumakla görevli bütün yetkilileri olanlardan sorumlu tutuyoruz.

olaylara gözünü kapatarak halkı bilgilendirme görevini yerine getirmeyen ana akım medyayı da bir an önce sorumluluklarını yerine getirmeye ve özür dilemeye davet ediyoruz.

yöneticileri yıkımları durdurmaya, halkın birçok haklı nedenden dolayı yoğun tepki verdiği projelerden vazgeçmeye, uygulanan orantısız şiddeti sonlandırmaya çağırıyoruz."

ayrıca okulumuz olaylarla alakasız yerlerde olduğundan direnişçilere aktif olarak yardımcı olamasak da;

"-gozaltina alinan ogrencisi icin rektor hukuk fakultesi hocalarini seferber edip cikartti.

- gece 3'de cekmekoy'e donebilmek icin servis isteyen ogrencilerine taksiye binin, fis alin, oderiz dendi. cekmekoy'de arabasi olan ogrenciler arkadaslarimizi toplariz diye hepsini topladilar.

- final sinavi yapan hocalardan birinin 30 puanlik sinav sorusu "son yasanan goruntuler ve yasananlarla ilgili dusunceniz nedir?"

- finallere girmeyip butunlemelere mazeretsiz girilebilecegi aciklandi.

- taksim, mecidiyekoy, cihangir'de oturan hocalar evlerini actilar."

gurur duydum okulumla.

devamını okuyayım »
02.06.2013 13:38