ibrahim tasteless

  • 2408
  • 18
  • 6
  • 1
  • bugün

lisa brennan jobs

steve jobs'un 1978'de doğan, chrisann brennan'dan olma -evlilik dışı- kızı. ilk ismi lisa nicole brennan'dır. jobs 23 yaşındayken doğmuştur. lisa henüz anne karnındayken babası tarafından -kendisinden olmadığı iddası ile- istenmemişse de daha sonra jobs'un bu düşüncesi değişmiş, kızını baba sevgisinden mahrum etmemiştir. ne garip bir tesadüftür ki biyolojik babası abdulfettah (john) jandali'de, jobs doğduğunda tam 23 yaşındadır -ki jobs bunu lisa doğduktan çok sonra öğreniyor-. bilindiği gibi jobs biyolojik ailesi tarafından tarafından paul reinhold jobs - clara jobs-hakobian çiftine evlatlık verilmiştir. jobs kızına özellikle o dömen çok içli dışlı olduğu hindistan-zen kültürüne ait bir isim vermeyi düşünmüşse de sonradan bu fikrinden vazgeçmiş -veya vazgeçirilmiş- bunu yerine bebeğe o bölgeye (california) ait sevilen bir isim uygun görülmüştür. apple'ın 1978-80 yılları arasında piyasaya sunulmuş lisa'sıda muhtemelen ismini jobs'un ilk çocuğu olan lisa'dan almıştır. tabi job'a sorarsanınz lisa'nın açılımı "local integrated software architecture"dir.

edit: ilginç bir detayda -biraz alakasız belki ama- jobs çok uzun süre sonra biyolojik ailesini büyük çabalar harçayarak bulmasıyla sonradan hayatına bir kız daha giriyor. adı mona, öz kız kardeşi. yani hesapta yokken hayatına giren bu iki kız mona-lisa: jobs tarzı mükemmeliyetçilikte son nokta.

yıllar sonra gelen edit: büyük bir marketting dehası olduğunu kabul etsemde jobs'a insani açıdan bir hayranlığım olmadığı gibi son derece kılım. sadece biyografisindeki bir ayrıntı yazılanlar.

devamını okuyayım »