ichise

  • 75
  • 35
  • 13
  • 0
  • 3 gün önce

şarjlı diş fırçası

3 farklı modelini kullanmışlığım olan alet. bu modelleri almayı düşünenler için karşılaştırmamın, bu entry'nin işe yarar olması açısından önemli olduğunu düşünüyor ve başlaıyorum.

kullandığım fırçalar oral b'nin vitality, pro 790 ve 8900 modelleri ve başlıklar ise 3d white, cross action, sensitive (artık yok bundan), sensi ultrathin.

öncelikle vitality için sadece almayın, aldırmayın diyorum. şarjlı fırça kullanmaya bununla başlarsanız, bırakırsınız da.

790 ile 8900 (9000 ile aynı model) arasında basit fırçalama modu için bir fark görmedim ki genellikle bu modu kullanıyorsunuz. yani eğer bütçe limitli ise, 790 veya güncel dengi hangi model ise tercih edilebilir. 790, vitality'ye göre çok daha hızlı dönüyor ve beyzbol sopası gibi büyük değil.

8900'de ise bluetooth destegi var. programını indirdiğiniz telefondan, fırçanın ışığını 10 küsür farklı renkte yanmasını sağlayabiliyorsunuz(evde birden fazla kişi var ise kullanışlı oluyor ayrıca ağzınınız içine ışık tutuyor gibi de oluyorsunuz). dişinize baskı yaptığınızda kırmızı yanarak sizi uyarıyor (sanırım 790'da sadece titriyor, vitality'de yok). ayrıca app üzerinden amaç (örneğin dış taşı azaltma veya beyazlatma) belirleyip, bu amaca uygun farklı fırçalama modlarında çalıştırabiliyorsunuz. fırça 20-30 çalışmayı hafızasında saklayabiliyor. her telefonla senkronizasyonda bunları app'a kaydediyor. ağzınızın 4 veya 6 farklı bölümüne aynı fırçalama süresini sağlamak için alet veya app'ın sizi uyarmasını sağlayabiliyorsunuz. telefon kamerasından sizin fırçayı ağzınızın neresinde kaç saniye tuttuğunu belirletebiliyorsunuz. bunun gibi bir dünya özellik sunuyor. app olmadan fırça üzerinden 4-5 adet farklı fırçalama modu da seçebiliyorsunuz.

en önemlisi ise, o kadar şey yazdım ama aldıktan 1-2 ay sonra asla bu özellikleri kullanmıyorsunuz. *yani 8900 ile aynı titreşimi verecek en düşük fiyatlı modeli almanızı öneririm. yeterli olacaktır.
fiyat takibi açısından, 2018 ocak ayında 2'li paket 8900'ü 310 tl'ye almıştım.

fırça başlıklarından 3d white'a kesinlikle para vermeyin. çok kötü, temizlemiyor, dişe oturmuyor. zaten vitality'nin tek, diğer modellerin ise yedek başlığı olarak sürekli bundan veriyorlar. beş para etmez. cross action, eğer diş etlerinize sert gelmiyor ise en iyi temizleme hissi veren başlık. fırça, manuel fırçanıza göre sert geliyorsa veya diş etleriniz ağrıyor ise sensitive'i öneririm. gayet yumuşak ve basit bir fırça. alışma evresinde yeterli oluyor. ama bu başlıktan artık üretilmiyor. sensi ultra diye bir başlık var. idare eder. zaten hassas başlık isteyenler için başka alternatif yok.

son olarak, şarjlı veya değil, lütfen fırçalayın şu dişlerinizi. 15 m2 odayı 30 saniyede durulmaz hale getiriyor o ağızlarınız.

devamını okuyayım »