idexo

  • çetrefilli (374)
  • 840
  • 13
  • 2
  • 0
  • 6 gün önce

15-21 şubat nazım hikmet meyhane rezaleti

arkadaş, beni deniyorsan bunun da sözleşmesi var, zaman sınırı var, kanunen bunları da yaparız. yapmıyorsan bile bunları bana anlatırsın beni ikna edersin. ben daha önce bedava da çalıştım, gönüllü de çalıştım, freelance olarak çalıştım. bunları konuşmadığın halde aslında deniyorduk gibi bahane olarak kullanman sıkıntı.

10 günün önemi yok demen senin fikrin. bana göre önemi var. baştan fikrini belli etsen belki ben çalışmayacaktım. belki razı olacaktım. bunları hiç yapmadın.

ben sana beni deneme demiyorum. beni deneyeceksen önce bana da söyle şartlarda anlaşalım öyle dene diyorum. ustalar aynen bunu yaptılar ve deneyip gördüler. ben yanlarında çalışmaktan hiçbir şekilde şikayetçi değilim. bugün gel yardım et dese gönüllü olarak da gidip boş zamanlarımı onlara veririm.

'piyasa böyle, sen yenisin' demek ne kadar abes anlamıyorsun ben söylediğimde. senin iddian nedir? 'patronlar sömürüyor, sömürmesin' değil midir? kanunen bu işlerin nasıl olduğunu da biliyormuşsun. tek istediğim de sigortaydı girerken onu da görüyorsun. bana çözüm sunmayı geçtim, benle daha düzgün diyalog kurmuyorsun. biz geriye dönük yapmıyoruz dedikten sonra da dönüp sen sektörü bilmiyorsun galiba diyerek beni işimden ediyorsun. ben böyle adama da bitimi vermem. bugüne kadar da vermedim.

pazar sabahına kadar kimse bana biz bunla çalışamayacağız galiba gibi bir şey yansıtmadı. orada yaşadığım tek olumsuz deneyim bana bunları söyleyen adamdan geldi. bildiğin bahane uyduruyorsun.

orada hızla işe giriştim. ilk iki gün ne getireceğimi sordum. kimse şunları getir demedi. kendiliğimden 3. günde araştırıp getirdim. 18'inde 19'unda olsaydı 'niye 15 değil' diye bile demezdim. bende öyle bir kanaat uyandırdılar ki bir haftada en az 1 ay daha peşlerinden koşturacaklar diye düşünüp harekete geçmek istedim. e harekete geçmek isteyince zaten olay büyüdü. bütün yaşadıklarımdan anladığım da sigorta istemesem kimsenin de bir şikayeti olmayacaktı.

işi inada bindiren de ben değilim. mümkün ve çok basit ve tek isteğimi durduk yere geri çeviren sizsiniz. çözüm sunmayan da sizsiniz, diyalog kurmayan da sizsiniz. benim çözümlerimi direk reddeden, gelecek vaat etmeyen de sizsiniz. yaşadığım diyaloglar ve olaylar birebirdir ve olduğu gibi tavır ortada. daha konuşan adama tahammül göstermiyorsunuz. benim orada o lafları söylemem sizin için kabul edilemez büyük bir olay ki sorduğum soruların bence abes tarafı bunları bana sordurtacak dereceye getirmeniz.

şimdi bana şunu yapacaktık bunu yapacaktık diye söylesen ne olur söylemesen ne olur. belli ki iş işten geçince yapmayacağın şeyi yapacakmışsın gibi söylüyorsun. e ben burada art niyet görmeyip daha nerede göreceğim yani? madem şöyle sigorta yapacaktın, böyle sigorta yapacaktın söyleseydin. bakarız diye geçiştirmeseydin. madem öyle sigorta yapılıyormuş yapıverip geç de olsa gönlümü alsaydın.

özveri göstermeyi de biliyorum ama özveri alınmaz verilir. beni ikna etmeden benden özveri beklemek bahane değil mi şimdi?

devamını okuyayım »
23.02.2016 08:21