iglesias

  • çetrefilli (393)
  • 968
  • 34
  • 3
  • 0
  • dün

25 haziran 2018 olağan dışı olaylar silsilesi

üstedit2: ümit özdağ açıklaması " bu seçimler ne adil oldu ne de dürüst oldu. değişik manipülasyonlar gerçekleştirildi."
(bkz: 25 haziran 2018 ümit özdağ'ın seçim açıklaması)

üst edit: bırakın bu kompoları kenara diyenler için yazıyorum. abdullah gül'ü evinin bahçesine helikopterle genelkurmay başkanını ve cb sözcüsünü yollayarak adaylıktan çekil diyenlerin muharrem ince'yi tehdit edemeyeceğini ya da konuşmasını engelleyemeyeceğini düşünüyor musunuz cidden? evet her şeye hakim olamazlar ama şu an ince'ye kimse ulaşamıyor. ince'nin bir twitter açıklamasından başka ne videosu ne de ses kaydı var. yalova seçimlerinde partisi için direnen adam, 30 günde 100 ü aşkın miting yapan bu adam, neden kendisi için son derece önem teşkil eden ve türkiye cumhuriyeti'ndeki en üst makam olan cumhurbaşkanlığı makamı için hiçbir açıklama yapmadan "adam kazandı, tamam" desin. bunlar size mantıklı geliyor mu ya? ki adam seçimin en başından beri avukatlar hazır olsun, ysk'da sorun olursa ben çözerim dedi ve akşamki ysk önünde açıklamasından sonra adamın bir görüntüsü yok ya. bu adam sonra nereye gitti? seçimi nerede takip etti?

benim de aklıma gelen olaylar silsilesi. ortada garip şeyler döndü, muharrem ince tehdit edilmiş bile olabilir.

öncelikle truva atı adilsecim.net'ten başlayalım. muhalefetten kişiler sonuçların bu siteden takip edileceğini söyledi ancak site sonuçları 21.30 itibariyle verebildi. ve öncesinde yaptıkları açıklama, bu sonuçlar gerçek değil, tayyip erdoğan 44'ü geçemiyor denildi. ardından site açıldı ve anadolu ajansı ile paralel sonuçlar yayınlandı.

rte, ankara'ya balkon konuşmasına gidecekti derken bunun iptal edildiği söylendi, daha sonra ise tekrardan gideceği söylendi ve bu esnada en önemli olay muharrem ince'nin de seçim sonuçlarını erdoğan'ın kazandığını ilan etmesiydi.

muharrem ince, tabiatı itibariyle mücadeleci bir insan. kendisinin ne denli çalıştığını hepimiz birlikte gördük. benim tahminim 30 üstü bir oy alması yönündeydi ve 30.8 aldı. ancak bu mücadeleci adam, tüm milleti kenetlediği halde seçim sonuçlarına dair hiçbir açıklama yapmadı, derken erdoğan'ın seçimleri kazandığını sms'le ismail küçükkaya'ya bildiriyor, ardından da ysk önünde açıklama yapacam diyen adam öğlen 12'de chp genel merkezinde açıklama yapacam diyor.

seçimden önce aslan kesilen ümit özdağ ve meral akşener ise ortalıkta gözükmedi.

bir şeyler döndü ama ne döndü kestiremiyorum, çok acayip şeyler oldu. bunlar tabi komplo teorisi. belki de şöyle bir şey olmuştur: https://mobile.twitter.com/…tus/1011017194505998336

devamını okuyayım »
25.06.2018 02:06