iglesias

  • hippi (400)
  • 931
  • 8
  • 2
  • 1
  • bugün

vodafone

2.5 seneye yakındır kullandığım ancak akşam itibariyle kendisinden kurtulmak icin turk telekoma geçiş emri verdim.

neden?

1. si vodafone çok üçkağıtçı bir firma, bir keresinde kontörüm bitmişti ve çevrede market/dükkan olmayan bir yerdeydim. ve kontör lazımdı, kontör yükleme servisini aradim, alokontor diye bi bok cikti, o anda her seyi hizli hizli anlatip, kontör ücretinin yaninda 120 lira çektiler. daha sonra iptal ettirebildim ama büyük rezillikle uğraştım ve 100 lira iadesi oldu.

2. si ankara'nın en merkezi yerlerinden (söğütözü) birinde olmama ragmen vodafone 4.5g'de sabahtan akşama kadar maksimum 2 mbps hiz verebiliyor. gece ise hızlanıyor 12 den sonra ama o da maks 8 mbps falan oluyor.

3.su, sozde hediye carki diye bisi yaptilar ondan once de bananevar diye bisileri vardi, sözde hediye veriyorlar. sistemleri düzgün işlemiyor da verdikleri hediye de genelde internet olmuyor, internet olsa bile tek günlük oluyor. ki genelde bir günlük vodafone içi 1000 dk veriyorlar.

velhasıl kelam, bu tarz rezilliklerinden dolayi vodafone'u bıraktım. rakibi olan firma türk telekom da neredeyse aynı fiyatlara ayni ve daha iyi paketleri veriyor ve vodafone'dan daha hızlı.

edit: kurtuldum. şimdilik evde yani istanbul esenyurt'ta türk telekomdan 4g alamiyorum, vodafone'da da alamiyordum. turkcell ise 4g de esenyurtta 80-90 mbps'e yakın hız veriyor aynı bölgede. vodafone 3g esenyurt'ta sürekli kopuyordu, 10 dk da 1. turk telekom ise kopmuyor, vodafone 6-7 mbps anca hız veriyordu; türk telekom ise en düşük 10 mbps, maksimum ise şimdilik 13 mbps gördüm.

devamını okuyayım »
24.01.2018 00:57