ignorant bastard

  • anadolu çocuğu (300)
  • 532
  • 0
  • 0
  • 0
  • 5 yıl önce

galatasaray'ın tarihiyle yüzleşmesi gerekliliği

çok gerekli bir gerekliliktir*. ben şahsen 1988 doğumlu bir galatasaray taraftarı olarak canlı izlediğim şikeli maçlar üzerinden, takımımın tarihiyle yüzleşiyorum, ;

(bkz: 9 kasım 1988 galatasaray neuchatel xamax maçı)

işte herşeyin başladığı maç. galatasaray'a turu geçmesi için 4-0 yeterli olduğu halde maçın 5-0 bitmesi herşeyi anlatıyor zaten. ptüh allah belanızı versin, şikeci gese o.ç nöşatel.

(bkz: 1 mart 1989 monaco galatasaray maçı)

klasik şike sosuna bulandırılmış gese maçı, bulandırma denizi uyandırma kerizi düsturuyla 1-0 gesenin üstünlüğüyle bitmiştir.

(bkz: 15 mart 1989 galatasaray monaco maçı)

ikinci devrenin başında hakem ceza sahasının hemen önünde, kaleye 35 metre uzaklıkta, yalandan bi faul çalmıştır. monaco kalecisi, topun başına geçen prekazi'ye "kanka solu boşalttım oraya at" mealinde kaş-göz hareketleri yapmış, prekazi de gayet yavaş bi vuruşla topu kalenin soluna yuvarlayıp golü atmıştır. golü görünce galatasaraylılığımdan utanıp, çok sinirlenmiştim "kardeşim bu kadar göstere göstere yapılır mı bu işler diye". sonra da weah'a yalandan bi gol attırmışlardı, maç öyle bitmişti. monaco teknik direktörü arsene wenger "sikerim böyle avrupa futbolunu" diyerek bu maçtan sonra japonya'da inzivaya çekilmiştir. ama şikeci geseden kurtulmak ne mümkün ;)

(bkz: 26 ekim 1999 hertha berlin galatasaray maçı)

şimdi diyeceksiniz "hop, noldu 10 sene atladın, arada hiç şike olmadı mı". olmaz olur mu, gesenin şikesiz maçı olur mu:). o dönem geseli yöneticiler "şikecilikten aldığım zevki başka hiçbirşeyden almadım" diye ortada dolanıyorlardı ama bazen şike yapmak da yetmiyordu işte:p.

maça gelirsek gene klasik bir şikeli gese maçıydı, yoksa şampiyonlar liginde deplasmanda maç kazanmak ne mümkün. hertha geseden para yemek uğruna grupdan çıkma şansını tehlikeye atmıştı hatta, hey gidi cefakar hertha taraftarı hey:(

(bkz: 3 kasım 1999 galatasaray milan maçı)

bu maç öncesi ortalık çok karışıktı. gruplarda son haftaya gelinmişti. galatasaray ile beşiktaş son haftaya aynı puanla girmişlerdi. gese +45 averajla grup sonuncusu, beşiktaş +43 averajla grup ikincisiydi. gese üçüncü olup uefa'ya gitme hesapları yapıyordu, bjk ise grup lideri olursa direkman şampiyonlar ligi şampiyonu olacaktı. cidden karışıktı yani ortalık anlayacağınız. maçlar aynı anda başlamıştı, ali sami yen'den gelen her gese golü haberi bjklilerin kalbine bir hançer gibi saplanıyordu. 3-2 biten maç sonunda gese uefa kupasına kalıyor, bjk ise grupta 2. olarak şampiyonlar ligine veda ediyor, şerefli ikinciliklerine bir yenisini daha ekliyordu.

(bkz: 23 kasım 1999 bologna galatasaray maçı)
(bkz: 9 aralık 1999 galatasaray bologna maçı)
(bkz: 2 mart 2000 borussia dortmund galatasaray maçı)
(bkz: 9 mart 2000 galatasaray borussia dortmund maçı)
(bkz: 16 mart 2000 real mallorca galatasaray maçı)
(bkz: 23 mart 2000 galatasaray real mallorca maçı)
(bkz: 6 nisan 2000 galatasaray leeds united maçı)
(bkz: 20 nisan 2000 leeds united galatasaray maçı)
(bkz: 17 mayıs 2000 galatasaray arsenal maçı)

buralar falan hep şike, tek tek hepsini anlatmaya gerek yok. önemli noktalar arasında, mallorca maçlarından önce leo franco'ya seni alacaz denmesi, hayın gese yöneticilerinin sözlerini ancak 9 sene sonra yerine getirmesi, final maçında, penaltılarda tüm arsenalli oyuncuların topu taffarel'in uçtuğu köşeye atması gösterilebilir. saf galatasaray taraftarı da mağlubiyet almadan uefa kupasını kazandık diye seviniyor işte.

(bkz: 25 ağustos 2000 galatasaray real madrid maçı)

şiikeeeee(gavurlar gözlerini devirip booriiiiiing derler ya, öyle okuyun)

(bkz: 3 nisan 2001 galatasaray real madrid maçı)

(bundan önceki 12 grup maçı da şike, tek tek yazmaya gerek yok)

st. lightning anasının liginde devre arasında gaziantep soyunma odasına inerken, şikebaz gese yöneticileri real soyunma odasına iniyordu. real madrid gibi köy takımı, 2 tane los galacticos'u, 5 sene arayla nasıl kurdu zannediyorsunuz xd

icip icip gece 3 te arayan eski sevgili entry'sinde(bkz: #26720839) bu kirli işlerin arkasındaki bazı isimleri vermiş. ama olay düşündüğünüz kadar basit değil dostlarım. siz zannediyor musunuz ki sıradan türk yöneticiler, politikacılar avrupa'da bu büyüklükteki işleri yapacak kudrete sahip olsunlar. aslında mesut yılmaz illuminati'de başkan yardımcısı, mehmet ağar tapınak şovalyelerinin gençlik kolları başkanı, haluk ulusoy opus dei'de öğrenci işleri daire başkanı, ergun gürsoy mason loncasında kayıt memuru, yurdaşen karahasan farmason locasında yer gösterici, adnan polat ise nick mason'ın asker arkadaşıydı. bunlar böyle güzel güzel takılırken sir leigh teabing çıktı piyasaya, zavallı sophie'nin dedesini öldürdüğü gibi bunların üstlerinin de tek tek öldürtmeye başladı. bizim gladyörlerimiz de can korkusuyla teker teker bıraktılar mevkilerini. son şike kırıntılarını da 2001-2002 sezonunda gördük o da pek bi işe yaramadı. şike olmayınca gese de çöktü. şu an galatasaray taraftarı olarak yeni şikeciler, teşvik primciler bekliyoruz, sizinkileri bi tur versenize lan...

devamını okuyayım »
27.12.2011 00:40