ikincisans

  • mangal yürekli rişar (508)
  • 670
  • 15
  • 4
  • 0
  • dün

hiçbir evli erkeğin evliliği tavsiye etmemesi

hali hazırda evlenmek istemeyen bir erkekseniz ki gayet haklısınız, (bkz: #71459954) azıcık da olsa kulak verilmesi gereken tavsiye.
çünkü zaten (bkz: #71460173) evlilik erkek doğasına aykırı.
şimdi bu ilk cümlelere bile atarlanacak evlenmek isteyen (bkz: #71460200) ve istemeyen (bkz: #71460623) kızlarımızı buralara yönlendirip devam edelim.
evlilik dışarıdaki erkeklerin içeri girmek istediği, içeridekilerin dışarı çıkmak istediği bir kurum olduğundan mütevellit içeriyi bilmeyenlerin içeri girmek istemesi içgüdüselken, içeridekilerin dışarı çıkmak istemesi tecrübe ve pişmanlıkla alakalı. antilop musunuz olm siz niye içgüdüsel hareket ediyorsunuz?
hadi diyelim öylesiniz ve illa evleneceksiniz. o zaman size bir abi tavsiyesi: (bkz: #73302335) çünkü neden? çünkü öncekilerle aynı yollardan heidi'nin peşinden seke seke gelen peter gibi gelirken birden 'daha ne kadar sürcek lan bu yol? galiba bu adamlar haklıymış.' dediğiniz andan itibaren siz de aynı şekilde 'evliliği tavsiye etmeyen evli erkek' olacaksınız ya. işte o zaman sözlükteki gibi 'e hoçboro tovsoyo otmoyo omo komso do bosonmoyo?' diyen mutlu evlilere laf anlatmak zorunda kalmazsınız.
yani bu adamların çoğu boşanma tazminatı ve nafakadan korkuyor, bir kısmı çocuğu için katlanıyor, kalanlar da belki düzelir umudunda. ama her yıl sadece türkiye'de orta ölçekli bir şehir nüfusu kadar insan boşanıyor. neden boşanıyor? çünkü (bkz: #71460672). yani şimdi evliliği tavsiye etmeyen evli erkekler yakın geleceğin evliliği tavsiye etmeyen boşanmış erkekleri olacak zaten.
aslında konu tam olarak evlilik de değil, konu bu: (bkz: #71460854). yani evlilik sadece ayrılık sürecini zorlaştıran, bitmiş ilişkileri bile devam ediyor gibi gösterebilen, kadınları ilişkide koruyan bir buluş.
son olarak evliyim ama çok mutluyum diyen adam için de 3 ihtimal var:
1) çok yeni evlidir.
2) karısıyla ayrı şehirlerde yaşıyordur.
3) evlenmeden önceki hayatı evlilik hayatından bile kötüdür. (artık hayal edin)

devamını okuyayım »