illuin

  • 377
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

türkiye iş bankası

ak trollerin yalanlarına yanıt vermiştir;

http://www.isbank.com.tr/…da-fb3415cae7e1idcol=1905

star, akşam ve güneş gazetelerinin 19 şubat 2015 tarihli nüshaları ile bazı internet sitelerinde türkiye iş bankası’nı “siyasi bir komplo”nun parçası, “yolsuzluk ve hortumlanma”nın konusu gibi gösteren çeşitli haberlere yer verildiği görülmüştür. söz konusu haberlerdeki iddialar ile herhangi bir ilgimiz bulunmadığı gibi bankamızdaki bütün işlemlerin ulusal ve uluslararası yasalar ve resmi mevzuat çerçevesinde yürütüldüğü de açıktır. bankamızın yasalara, mevzuata ve köklü etik anlayışına aykırı herhangi bir işleme taraf olması kesinlikle söz konusu değildir.

gazi mustafa kemal atatürk’ün inisiyatifiyle 1924 yılında kurulduğundan bu yana halka açık bir şirket olan türkiye iş bankası, bugün munzam sandığı aracılığıyla çalışanlarının ve emeklilerinin ortak olduğu, ülkemizde benzeri olmayan bir ortaklık yapısına sahiptir. bankamızın ortaklık yapısında iş bankası munzam sandık vakfı %40,15 hisseye sahiptir, halka açık pay %31,76 oranındadır, kalan %28,09 oranındaki atatürk hisseleri ise cumhuriyet halk partisi tarafından temsil edilmektedir. atatürk’ün vasiyeti çerçevesinde mülkiyeti cumhuriyet halk partisi’ne ait olan bu hisselere ilişkin temettü geliri türk dil kurumu ve türk tarih kurumu’na bırakılmış olup, temettü ödemeleri bankamız ana sözleşmesi ve yasal mevzuat çerçevesinde yapılmaktadır.

türkiye iş bankası faaliyetlerini hukuka, yasal mevzuata, ahlaka ve milli değerlere uygun şekilde yerine getiren köklü bir kurumdur. bu tür haber, iddia ve yorumlara itibar edilmemesini, söz konusu yayın kuruluşları hakkında bankamızca hukuki süreç başlatıldığını kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

devamını okuyayım »
19.02.2015 13:56