incinintoparkadasi

  • 212
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

sınavda ek kağıt isteyip kalan öğrenci

göktürk yazıtları'ndan sınav yapıyoruz; sene 2012 serkan diye bir arkdaş var o zaman sınıfta gayet dangalak bir şahsiyet.

neyse arkadaşım sınav çok zor, alfabe göktürk alfabesi metni önce latine çevireceğiz. sonra ek kök tahlili yapacağız ve günümüz türkçesine çevireceğiz yani zorun nirvanasının da nirvanası öyle bir derece zor yani...velhasıl-ı kelam ben dahil kimse kalem oynatamıyor. millet bir şeyler yazıyor yazmasına ama kimsenin yazdığı şeylerden heberi yok ve işin tuhaf yanı yazdıklarımızın da bizden haberi yok eminim.

neyse 10 dakka falan olmuş başlayalı sınav... bu serkan arkadaş; hocadan ek kağıt istemesin mi ? şokelerden şoke olduk. yav dedik herhal bu adam aşmış ermiş bir şahsiyet... aradan 15 dakka geçer geçmez bizim battal gazi hocam bir ek kağıt daha verebilir misiniz dedi. hepimiz artık şaşkınlıktan küçük büyük bütün dillerimiz yuttuk. yav dedik bu adam ermişin de ermişi, evliya bu adam dedik... şoku üzremizden taze atmıştık ki serkan gidip hocadan bir kağıt daha ismesin mi... istedi la, valla istedi.

yok yok dedik bu adam ne evliya ne ermiş; bu adam haşa haşa peygamber dedik töbe töbe .
neyse sınavın üzerinden 1 hafta geçti, hoca sınıfta sınavların sonucunu okuyor, tabi hepimiz yusuf-yusuf o derece heyecanlıyız. 45, 50,60,65 not lar açıklanıyor yaklaşık böyle bir seyirde devam ediyor. ben deniz de 45 almıştım. en yüksek not 65 , tabi sıra serkana gelince yüksek bir not bekliyoruz doğal olarak, minimum 80-90 civarı bir beklentimiz mevzu-bahis..

hoca serkan dedi. zaman durdu adeta bokumuz kalın bağırsağımızda kurudu meraktan ve heyecandan...
hacanın dudakları arasında 15 diye bir ses geldi hem nasıl bir ses, sınıfça aklımızı kaçıracaktık la az kalsın.
yahu bu adam bu 4 sayfaya ne yazdı arkadaş? hiç birimiz çözemedik bu ahvali. sonra anladık tabi kendisinin dünyada nadir görülen bir mal olduğunu.

ne mi yazmış ?
tabi biz meraktan kuduruyoz ne yazdığını söylemiyor pezevenk.
hocayı bahçede sıkıştırdık yalvar yakar öğrendik.

ne mi yazmış ?
allah'ın zati ve subiti sıfatlarını, islam'ın şartları ve imanın şartları, erbakan'ın yaptığı yurt dışı gezileri, iyi bir müslüman nasıl olmalıdır ? vesayre vesayre...
beyni yıkanmış dedikleri bu olsa gerek.

ben hayatımda bu kadar mal bir insan ne görmedim ne duydum;
desem yalan olur çünkü gördüm arkadaşlar maalesef gördüm.

devamını okuyayım »
12.11.2015 18:40