insafbe

  • 299
  • 5
  • 1
  • 0
  • evvelsi gün

14 eylül 2019 gazişehir gaziantep beşiktaş maçı

bu takım çoook uzun zaman sonra güven veren ve ayaklarına hakim bir kaleci bulmuştu; fabri. bu takım 25 sene sonra defansın göbeğini kurmuştu; marcelo-tosic. bu takım yine çoook uzun zaman sonra zımba gibi bir orta sahanın ortası bulmuştu; sosa. bu dördü takımın bel kemiği idi. zaten herhangi bir takımın bel kemiği de bunlardan oluşur. bunu yakalayabilenlerdir ligi domine eden. formül gayet açık: zımba gibi bir kaleci, stoper ikilisi ve orta saha. bunların gidişi takımı bitirmiştir.
hatırlayın, yeni yetme, gerizekalı beşiktaş taraftarı "yönetim harika, ne güzel alıyor da satıyor da sonra yenisini alıyor ve onu da parlatıyor." diye nasıl da havalara girmişti. sonra orman çıkıp " hep al, al devri bitti. al, sat devri başladı" demişti.
kıçımı yırttım marcelo'yu satmayın diye. kıçımı yırttım sosa'yı elden çıkarmayın diye. bunlarla alakalı geçtiğimiz senelerde bir sürü entry girdim. sonra sinirlendim hepsini sildim. şimdi ise tekrar yazmak zorunda hissediyorum. elinizde tutamadığınız o oyunculardan gelen paranın kaç katını harcadınız, buna rağmen bir türlü yerlerini dolduramadınız. dolduramazsın arkadaş. bu işler öyle kolay değil. kırk yılda bir denk gelir böyle bir oyuncu grubu. şans da önemlidir. topçuların birbiriyle uyumu, takım olma becerisi vb. sen bunu yakalamışken götün kalkar da kadroyu eritirsen olacağı bu işte. her maçta oyuncuları yerlerde sürünen, "yere yatsanaaaa" diye bağırdığımız adam başımızda teknik direktör, ahlaksız, yedi sülalesine sürekli küfür ettiğimiz adam ise forvetimiz. size müstahak!

devamını okuyayım »