intihar sart da para yok

  • hırçın golcü (253)
  • 544
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

erkeklerin evlenmek istememe nedenleri

neden olacak.çevremdeki kişilerin bana evlenebilme amacıyla yanaşması ve kendi hayatlarında, kafalarında başarı olarak gördükleri evlenme eş olma beni biri aldı durumundan o kadar bıktım ki anlatamam.
daha ilk dakikadan evlilik karşıtı olduğumu belirtmeme rağmen çevresinde gördüklerinden oluşturduğu mantığı ile
'ben bunu düzeltirim' (sanki bozuğuz da). diyerek uğraş veren kendini beni sevdiğine inandırmış beni de buna ikna etmeye çabalayan ancak her defasında eskilerini kafasından atamadığını gösteren birisine ne kadar inanırsanız artık.
velhasıl normal şartlarda evlenmek ile sorunu olmayan beni evlilik karşıtı yapan zaten bu durumları önceden beri görüyor olmamdı. birebir yaşadıktan sonra iyice uzaklaştırdı. evlilik planları istediği gibi olmayacağını gören hanımlar artık sana ihtiyacım yok diyerekten bana yolu verip bana oranla cinsel/duygusal/maddi olarak daha iyi olan hazırda bekleyen erkeklerle takılabileceğini bildiğinden sevgisi aniden sönü verip yönünü onlara çeviriyorlar.
belki ilerde yine karşısına çıkan birine bunla evlenirim diyecek. sanırım bu böyle devam ediyordur ilerisini bilemiyorum. erkekler kendinden daha çok taviz veriyor çünkü bir kadını hazırda bekleyen onlarcası varken erkek pek çok şeyden vazgeçerek bu durumu kabulleniyor. açıkçası kendimden de belirtiyorum
daha çok kaybeden taraf erkek olmasına rağmen irade gösteren direnen ve doğru bildiğini yapan da erkeklerdir.

edit: sanırım yazım biraz yanlış anlaşılmış. hanım arkadaşların attığı mesajlardan çıkardığım bu. kısa bir not ekleme gereği hissettim.
yazımda aktardığım şey kadınların evlenme tercihinin duygusal olmadığı yapılmasını gerek gördüğü kendilerine rütbe katacak durumları gerçekleştirmek olduğu. buna uygun evlenmelik erkek olarak gördüğü kişilere karşı duygusal bağ oluşturduğunu düşünüp mış gibi yapmak fakat evlenemeyeceğini anladığında hislerin uçup gitmesi ve takılabileceği başka erkeklere yönelmesi ta ki evlenilebilir birisini gördüklerinde kendilerini! ona 'aşık'! edene kadar.

devamını okuyayım »