intrakardiyak

  • 274
  • 20
  • 1
  • 0
  • 4 gün önce

çikolatalı sufle tadında yaşanan aşk

herkes çikolata tadında aşk yaşamak ister ama genelde bu şerefe nail olmak çok zordur. aslında aşkı çikolata tadında yaşamayı arzulamak biraz yalınlığın, biraz sıradanlığın biraz da herkesleşmiş olmanın göstergesidir fikrimce. aşk sıradanlığı, herkes gibi olmayı kabullenemez ki. öznellik ister aşk ki zaten özneldir. pahalı restaurantlarda romantik akşam yemekleri değildir aşk, pahalı hediyeler ya da '' seni çok seviyorum'' da değildir. bir bütündür aşk. hem arkadaş hem sevgili hem öğretmen öğrenci ilişkisi yaşayabilmektir aşk.heyecanlıdır monotonluğu kabul etmez tabiatında yoktur çünkü bu. monotonluktan kastımın ne olduğunu anlayanlar olduğunu görür gibiyim şu an.

aşk güzeldir çikolata da öyle. herkes aşkı arar ve herkes çikolata sever.

amaaaa sen öyle bir içselleştireceksin ki aşkı herkesten farklı hissedecek herkesten farklı yaşayacaksın ve yaşatacaksın. işte bu noktada aşkın devamlılığı söz konusu olabilir.aşkı içselleştirmek çok zor aslında şu sıralar. herkes izlediği o aşırı ağlak romantizm filmlerindekini arıyor yani sahteyi, yani abartıyı, yani yapmacık olanı. işte ben buna çikolata tadında aşk diyorum. her yerde ucuza bulunabilen, çabucak biten ve sıradan. aşk öyle büyük bir nimetken neden onu sıradanlığa mahkum edişimiz? neden bu denli basitleştirişimiz? aşk herkesin ağzında ama sayılı kişinin gerçekten hayatında. sahtecilik artık hayatının şiarı olan bir dünya insan var malesef...

gelelim çikolatalı sufleye... çikolatalı sufle emek ister, sıcacıktır, dışı ayrı güzel içi ayrı lezzetlidir ve en önemlisi sahicidir taklitçi değil. yumuşacıktır adeta aşkı sembolize etmek için vardır. orgazmiktir aşkta olduğu gibi. sıradan olmayışı her istendiğinde hemen ulaşılamıyor oluşu beni asıl baştan çıkarandır zaten.

masumane hayalleri olan aşıklara aitmiş gibi gelir bana zaten çikolatalı sufle. pamuk şeker de böyledir fakat sufle kadar anlamlı değildir. biraz utangaç çoğu zaman sımsıcak sürprizlerle dolu; tadını damağında bırakan bir aşk olmalı çikolatalı sufle tadındaki aşk. her zaman erişememenin verdiği kıymet bilirliği barındırmalı içinde. herkesin bulduğunu sandığı ama bulamadığı aşk işte bu aşktır...

edit: çok özgün bir çalışma değildir. çok sevdiğim birinin tanımıdır sufle tadında aşk. ben sadece bana hissettirdiklerini kaleme dökmeye çalıştım.

devamını okuyayım »
09.09.2013 14:14