invictus

  • 260
  • 2
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

chris cornell

kavuştu arkadaşlarına. yavaş yavaş bu jenerasyonun da sonuna geliyoruz. düşününce aslında üzülebiliriz ama çok da şaşırmamalıyız. andrew wood ile başladı, sonra kurt cobain gitti. sonra da layne staley. şimdi ise chris. geriye sadece bu tayfadan eddie vedder kaldı. üzülmemek elde değil ama şaşırmamalıyız. ha "şaşırmamalıyız" derken; "bunlar zaten hep böyle yea" gibi sığ bir düşünceden dolayı değil, kendi ölümlerine kendileri karar verdiklerinden.

her şey aslında çok çok eskiye dayanıyor. seattle müziğinin doğuşu aslında nirvana ile olmamıştır. o zamanlar pearl jam'in eski hali olan mother love bone üyeleriyle chris çok yakın arkadaşlardı. müziğin dahi çocukları deniliyordu. andrew'ın müthiş bir müzik bilgisi vardı ve de herkes ona hayranlıkla bakıyordu. chris ile birlikte beraber nice konserler vermişlerdir. fakat andrew'ın overdosedan ölmesi her şeyi değiştirmiştir. mother love bone dağılmak üzeredir ve de grup üyeleriyle chris büyük bunalıma girmiştir. derken bir yerden ellerine eddie vedder'ın sesinin olduğu bir demo geçer ve grubu yeniden şekillendirmek isterler. ve de sonunda eddie gruba dahil olur, pearl jam doğar. eddie başlarda gruba biraz uzak durmuştur bunun nedeni ise daha yeni en sevdiği arkadaşlarını kaybeden grup üyelerine karşı nasıl davranacağını bilmemesindendir. fakat konserler verdikçe eddie'nin içindeki o öfke ve performansıyla birlikte grup eddie'yi bağrına basmıştır. fakat tabiki de andrew'ın yeri çok ayrıdır. zamanla eddie ve chris çok yakın arkadaş olmuşlardır. beraber çok güzel şarkıları vardır.
temple of the dog hunger strike
fotoğraf

sonralarda ise pearl jam'in biraz mola vermesi ve o zamanlar rehabilitasyonan yeni çıkan layne'in de katılımıyla mix bir grup olan tek albümlük mad season kurulmuştur. ki bana göre müthiş bir albümdür. chris yine bu albümde de boy göstermiştir. ki sadece chris değil mark lanegan da bulunmaktadır. ki kendisi where did you sleep last night'ı bana göre bu güne kadar en iyi coverlayan kişidir. daha sonralarda ise grup dağılmıştır. ve de 7 sene sonra layne hayatını kaybetmiştir.

tüm bunları düşününce, işte bu yüzden şaşırmamalıyız. fakat tabiki de bu bir sebep olmamalı.
odada yankılanan seslerinizden selam olsun müziğin dahi çocukları. *

devamını okuyayım »
18.05.2017 22:32