iobacchy

  • delikanlı (431)
  • 677
  • 20
  • 4
  • 1
  • bugün

ihsan eliaçık

dindar kesime hitabedip onlarla konuşurken, onlara hatalarını gösterirken, bizim laik kesim tarafından çok seviliyordu. ilk defa bizim kesimin alanına girince cıngar çıktı. kadın bedeninin metalaştırılmasından biz şikayet etmiyor muyduk? ne oldu? hayırdır? kendi hatamızı karşı tarafta gördüğümüz bir kişiden, yani dindar bir kimseden duymak acı mı veriyor? bin yıldır bunun bin beterini biz yapmadık mı dindarlara? hatalarını göstermek ne, kafalarında boza pişirmedik mi? ne cehaleti kaldı, ne hainlikleri. onlarda eksik gördüğümüz aklı biraz biz kullanmış olsaydık bu hakaretleri ederek onları bıçak gibi bilediğimizi farkederdik, ama umurumuzda bile olmadı. bir de utanmadan onların bu hakaretleri yutup, sindirip, gıkını çıkarmadan bizim doğrularımızı kabul etmelerini ciddi ciddi bekledik. bu beklentimiz gerçekleşmeyince daha da küplere bindik, daha da hakaret yağdırdık. bir tek bizim izzet-i nefsimiz var çünkü, onların yok, onlara lüks böyle şeyler, öyle bir hakları yok, insan değil çünkü onlar, öyle değil mi?

ne oldu? senin de şikayet ettiğin bir şeyi söylüyor adam işte. yüzde yüz haklı, sen de biliyorsun. kıvırtıp duruyorsun, erkek bedeni, yok zamanlama manidar falan. aslında kasdettiği başkaymış, ruhundaki şeriatçı konuşuyormuş, sen daha yazılmış bir satırı okuyup ona cevap vermekten acizsin, satır arasını okuyacak dili öğrenmemişsin ki.

ruhuna küçük bir siyasetçi yerleştirdiler küçüklükten, ince ince kulağına fısıldıyor. "sen" diyor "ne kadar müthişsin", "ne kadar haklısın, en haklı sensin, onların hepsi aşağılık insanlar, ama sennn, ahh sen öyle misin?"

onlar hep kötü, biz hakıyız.

bizim içimizde de bizim grup en haklı.

bizim grupta da en haklı benim ama hakkımı yiyorlar.

kendin için bir şey yap, kurtul o siyasetçiden.

not: ihsan eliaçık doğru adam, çünkü kimseye eyvallah edip onun orospuluğunu yapmıyor. önceden şüphelerim vardı, şu son olaydan sonra zerresi kalmadı şüphenin.

devamını okuyayım »
17.02.2015 01:03