iobacchy

  • hippi (423)
  • 626
  • 22
  • 14
  • 0
  • dün

bekar erkeğin boşanmış çocuklu kadın ile evlenmesi

idealizm iyi bir şey. herkes eşittir diyebilmek. gençlikte böyle bir dönem oluyor, lazım insana bu dönemden geçmek. hakikat ise başka.

dul ve çocuklu bir kadınla evlenmek gerçek kentsoylu insanda aykırı bir durum yaratmaz. köylü için de öyle. kasaba kültürü ise bu ne idüğü belirsiz, şekilden şekile girebilen namus kavramını erkeklerin kafasına kakıyor. türkiye'de hakim kültür kasaba kültürü olduğu için boşanmış kadın maalesef lekelidir.

niye lekelidir? kim lekelemiştir? söyleyeyim, öteki kadınlar. dul bir kadın diğer kadınlar için büyük tehdittir. bence namus denen saçmalığın altında yatan da bu korku. bilirler ki bu kadın güçlüdür, tuttuğunu koparır, kocayı dehlemiştir. öbür kasabalı karıların böyle bir kadına tahammül etmesi söz konusu bile olamaz. güç ilüzyonu erkeğin kafasına çocukluktan itibaren bu kadınlar tarafından çakılır.

bu toplumun güce tapmasının, faşistliğinin de sebebidir bu kasaba karıları. ister kafayı kapatıp hüloğ çeksin, ister sarıya boyatıp tenis kulüplerinde atatürk resmine karşı şon şon dedikodu yapsın. bir erkek sırf dul ve çocuklu diye bir kadınla uzun vadeli bir birliktelikten kaçınıyorsa, bilmelidir ki bu kasaba karılarından birisi tarafından yetiştirilmiştir. hangi paket içinde karşımıza çikarsa çıksın, kasaba karısı kasaba karısıdır, ve bu ülkenin başındaki en büyük beladır.

atatürk başuna demedi: "şuna inanmak lazımdır ki, dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir."

devamını okuyayım »
15.03.2018 14:26