ipucuvermek istemiyorum

  • 206
  • 73
  • 18
  • 2
  • bugün

ittihat ve terakki cemiyeti

zulme karşı mukavemet, olarak özetler (bkz: erol sadi erdinç). zulme karşı gelen bir cemiyettir. kürt, türk, arap, müslüman, ateist... derken birçok insanı bir araya getirmiş bir ruhtur ittihat ve terakki. 1889’da kurulmuş ve kurulduğu yıllarda bile kadın-erkek eşitliğini vurgulamış, eğitime dikkat çekmiştir. (bkz: jean jacques rousseau) gibi insanlari okuyup dizayn edilmişlerdir. eğitimlilerdir, görgülülerdir ve zamanlarının ötesinde insanlardır. tek amaçları “milletim çok yaşa!” deyip osmanlı’yı ayakta tutmaktır.

akpli gericilerin söylediği gibi zamanın fetösü değildir tabii ki. kut’ül amare kuşatması da bu cemiyetin eseridir, sakarya meydan muharebesi de. türk milletini yücelten, devlet kuran ve özgürleştiren insanlarin ortak adidir (bkz: ittihatçılık)

terörist ve hain araniyorsa 18 yillik türk siyasi tarihi irdelensin. türkiye cumhuriyeti’nin kuruculari bu adamlar, hic kimsenin kirli benzetmelerinde yer alamazlar. tarihi gerçeklerden korkmuyorsaniz allah’tan korkun. benzettiğiniz terör örgütü çocukları devlete tetikçi yetiştirirken ittihat ve terakki, (bkz: kazım karabekir) paşa’nın yetimlerini devlete asker ediyordu.

edit: imla.

devamını okuyayım »