iselimissiz

  • 16
  • 1
  • 0
  • 0
  • 4 hafta önce

pipo tütünü

türkiye sınırları içinde temiz bir sikilmeden almanın zor olduğu tütün çeşididir. çok pahalı azizim çok. kaliteli olsa gam yemeyeceğim.

neyse yurtdışına açıldık da sülalemiz raad. samuel gawith içiyorum bu aralar.

samuel gawith sam's flake: kendall mayor's collection yazıyor üstünde. koskoca mayor koleksiyonunu yapmış iyidir herhalde diye aldım. şaka lan şaka tobacco review sitelerinde gördüm. neyse bu tütünün özellikle daha kutusunu açar açmaz gelen kokusu bile doğru seçim yaptığınızı size kanıtlar nitelikte. ilk içimi direk bastım 30 santimlik kol gibi churchwarden pipoma başladım içmeye. hobbit'in blu-ray yeni çıkmış, izliyorum hafıza tazelemeye. cüceler bi fırt çekiyor pipolarından ben bi fırt çekiyorum, gandalf üflüyor ben üflüyorum. neyse konudan uzaklaştık. velhasıl tütünden bayağı memnun kaldım. dili yakmıyor ve rahatsız edici bir kokusu yok. lakin yanması sorunlu. arada sönme gibi küçük bir problemi var. başka bir flake'i kutusundan çıkarıp kurutup içtim o daha rahattı. ama yok illa ben normal içeceğim diyorsanız pipoyu tam ağzına kadar doldurmayın üstüne biraz kuru parçalanmış flake ekleyin çıra görevi görsün. bu tütün hakkında eyyorlamam bu kadar.

samuel gawith brown no 4: twist ya da rope olarak tabir edilen tütünlerden ilk denediğim buydu. kutusunu açınca bu ne be it bokuna benziyor demişliğim vardır, cahilliğimi maruz görün efem. nasıl yaparız ederiz derken kaptım meyve bıçağını kestim bir dilim. neyse doldurdum pipoma. yakmaya çalıştım ama ı ıh. bana mısın demiyor. 5 dakika boğuştum. sonunda pes edip üstüne bir tutam flake serptim. başta flakeleri içerken bekliyorum ateşin alta ulaşmasını. 10 dakikanın sonunda acayip bir kafa yaşamaya başladım. içtiğim en sert tütünlerden biriydi sanırım. gerçekten sert bir tütün ve kesinlike pipoya yeni başlayanlara önermiyorum. kokusu ise alışkın olmayanları rahatsız edebilir. yıllar önce pipoya ilk başladığımda macbaren içerken gel yanımızda iç ortam güzel koksun diyenler bunu içerken siktir git lan diyorlar. kalbiniz kırılabilir.

devamını okuyayım »
19.03.2013 20:58