island er besti stadurinn til ad lifa

  • 3895
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 ay önce

kuzen ile evlenmek

örnekleri çokça olsa da bana göre yanlış. ancak hayat bazen çokça garip olaylara da gebe. bir gün arkadaşım ablasının başından geçen bir olayı paylaşmış ve hayatta beni şaşırtabilecek ender olaylardan birini öğrenmemi sağlamıştı.

ablası internetten bir gençle yazışıyor. eleman ingiltere'de, kız türkiye'de yaşıyor. bunlar bir süre msn sohbeti, görüntülü konuşma derken iyiden iyiye birbirlerinden etkilenmeye başlıyorlar. bir süre sonra eleman kıza "bu yaz türkiye'ye geleceğim, seninle tanışmak istiyorum" diyor. geliyor türkiye'ye, o çok tehlikeli ilk görüşme de gayet süper geçiyor. sanal aşk gerçeğe dönüşüyor. aynı yıl içinde iki kez daha geliyor eleman türkiye'ye, sonuncusunda da kızın annesiyle falan tanışıyor. annesi tabi baban ne iş yapar, kaç kardeşsiniz falan diye sorular soruyor ve aldığı makul cevaplar karşısında oğlana o da ısınıyor, ilişkiye izin veriyor.

artık sevgilisini görmek için uçağa binmek istemeyen eleman kıza evlenme teklif ediyor. kız zaten üniversiteden mezun olmuş, eleman desen çalışıyor, bir mani yok yani evlenmelerine. kız kabul ediyor ve o andan itibaren ikisinin de hayatı samanyolu tv dizisine dönüyor.

eleman ailesini alıp türkiye'ye geliyor ve kızın kapısını çalıyorlar. ingiltere'den gelen aile olaylara çok isteksiz, ama mecbur evet diyorlar, hayır deseler de oğlan kararlı. kız hakkında doğru dürüst malumatları bile yok. sıkılırsa da boşanırlar zaten, ne de olsa batı kültüründeyiz havaları var ailede.

kapı açılır açılmaz kızın ve oğlanın babasının başından aşağı kaynar sular dökülüyor. sadece kızın babasından duyulan "abii???" sesi ortamı büsbütün germeye yetiyor. oğlanın babası şaşkın, oğluna bakıyor, kardeşine bakıyor, kardeşinin kızına bakıyor ve "hadi gidiyoruz" deyip oğlanı ve karısını çekiştirerek apartmandan çıkıyorlar.

tabi kimse olaya anlam veremiyor. kız ağlamaklı sesle babasına neler olduğunu soruyor. baba başlıyor anlatmaya: iki kardeştik biz, abim ve ben. iş hayatına atılmış, istanbul'da para kazanmaya çalışıyorduk. abimden maaş yerine harçlık alıyordum. sonra işlerimiz bozulur gibi oldu, vergi yükü birikti, bir gün abim ortadan kayboldu. nereye gittiğini, ne yaptığını hiç bilmedik. ingiltere'ye kaçmış demek. çok zor günler geçirdim o ara, toparlamak yıllarımı aldı. sizler daha yoktunuz bile piyasada...

ardından bir süre araya soğukluk girer. ama oğlan vazgeçmemekte kararlıdır. ne yapar eder amcasının, yani sevgilisinin evine gider ve babası adına özür dileyip kızlarını nasıl sevdiğinden bahseder. aile bir şekilde ikna olur, tek bir şartla: abi gelecek ve kardeşiyle başbaşa konuşacaktır. bu konuşma da gerçekleşir. o odada saatlerce ne konuşulduğunu kimse bilmez, bilmek de istemez.

sonra söz, nişan derken kız kuzeniyle (yeni kocasıyla) ingiltere'de yaşayacakları eve doğru yola çıkarlar. kuzen ile evlenmek deyince aklıma bu acaip olay gelir hep, tam stv tarzı, dizi gibi, film gibi bir şey..

devamını okuyayım »