isocum

  • mangal yürekli rişar (505)
  • 780
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

evrim teorisi

karşı çıkanları, savunanlardan kat be kat duygusal olan teori. insanların cehelate tepkisi üzerinden, evrimcilerin, pardon allahsız atayistlerin paniğe kapıldığı, duygusallaştığı, bu yüzden tepki gösterdiği gibisinden fantazi bir okuma yapmak, bu kişileri durduk yere aşağılamaya çalışmak bahsedilen türden duygusallığın dik alasıdır. neden insanların yerçekimi olgusu ve evrim olgusu üzerine benzetme yaptığı anlatıldığında, cevap vermek yerine aynen aynı teraneye devam etmek, hatta evrim teorisi değişecek, bir gün siz karşı çıkacaksınız demek, size hiç yardımcı olmamaktadır. "mıy, sen haksızsın ibne, yarın babam seni dövecek" demek gibi birşeydir bu.

evrim teorisindeki değişiklikler, yaradılış yönünde olmayacaktır arkadaşlar. ne dedik, doğal seçilimin çökmesi için ya mutasyon olmadığını, ya yararlı mutasyon olmadığını, ya da mutasyonların sonraki nesle aktarılmadığını kanıtlamanız gerekir. e hepsi kesin var ama, gözlemlendi bunlar, ne olacak şimdi? bunu kaldırıp tamamen değişik ne koyacaksınız yerine? aynı şeyi akıllı tasarımcılar yıllardır deniyor, hani rakip nerde teorileri?

olsa olsa evrimi etkileyen yan mekanizmalar bulunur, bunlar doğal seçilimin yanında yerini alır. hayır allah yaptı lafı bilimsel değildir bir kere, test edilemez, yanlışlanamaz bir iddiadır. ayrıntıları açıklayamaz. öngörüler üretemez. böyle bir şeyle nasıl işleyecek bilim?

(bkz: anlamamak)
(bkz: anlatamamak)
(bkz: anlamak istememek)

devamını okuyayım »
02.10.2009 23:47