isolde

  • 3036
  • 19
  • 4
  • 0
  • dün

başkanlık sistemi referandumu

hala "şu sebepten hayır çıkabilir", "böyle böyle olduğu için hayır çıkacaktır", ekonomi, kriz falan filan diyen naif arkadaşlara gülüyorum. sanırım damardan diazem vurulduğunuzdan farkına varamadınız kaderinizin, yaşam standartlarınızın, özgürlüklerinizin nasıl bir kitlenin avucuna bırakıldığından. bir arkadaş çok güzel demiş, "muhtarlık gelecek dese muhtarlık gelir."
uzun "kral olacağım" derse krallık, "roma imparatoru olacağım" derse roma imparatorluğu gelir.
çünkü kulla demokrasi olmaz, demokrasi bireyle olur. arap kültürüyle enfekte olmuş kocaman bir kitleyle muasır medeniyetlere değil anca babaya varırsın. yurtdışına çıktığında hayran kaldığın her şey kullukla bireyliğin farkının eseri be canım. ekonomi kötüye gittiği için hayır çıkacakmış, gören de götünde don olmayan adam "vay ben de kiramı zor ödüyorum, etsiz nohuta talim ediyorum" demeden evliliğinin ilk 5 yılında ecrin sümeyye, recep taha ve emine buğlem'i dünyaya fütursuzca fırlatmamış zanneder. ekonomi filan çok şeyindeydi gerçekten adamların.
bir gün bu ülkede şort giyen kadını tekmelemek ödüllendirilen bir vatandaşlık görevi olacak, vizesini almak için paranla rezil olduğun milletler mars'a giderken biz var olmayan bir dünyaya gitmenin hayaliyle ömür, ülke ve herkesin hayatını çürütenlerin kulaçlarıyla gittikçe dibe batacağız, karanlığa gömüleceğiz. adam hala ekonomi diyor, geç bunları da referandum gecesi yaşanacak tarih öncesi anırtılardan korunmak için kulak tıkacı sipariş et şimdiden.
uzun lakabının sadece boyla alakalı olduğunu zannetmeye devam etmeniz, kadınından erkeğine kullarının hepsinin bilinçaltından fırlayıvermiş fallik alt metnini anlayamamış olmanız beni üzüyor, keşke freud bugünleri göreydi.

edit: kendime şaşırıyorum ama bazen ben bile hayır çıkacağını düşünüyorum, neyse, enseyi karartmayalım gençler.

devamını okuyayım »