istanturk

  • 1250
  • 11
  • 3
  • 0
  • 4 gün önce

survivor 2016

survivor'da herşey kurgu değil ama gerçek de değil.

her sene izleyen birisi olarak biz zaten biliyoruz ama keyfini çıkarma yerine fazla ciddiye alma durumu olmasın, bilmeyenler de bilsin diye bir kaç hususu hatırlatmak istedim.

- eski yıllarda survivor izlerken, bu elemanlar neden hiç adayı gezip dolaşmıyor öte tarafları keşfetmiyorlar, yiyecek aramıyorlar vs diye düşünüp aynı adada oldukları fikrine uyanmıştım sonra anlaşılmıştı zaten özellikle dominikte farklı adalar kavramının olmadığı, yapım ekibinin hemen dibinde kaldıkları ve aslında adanın çok büyük ve yerleşim yerleriyle dolu olup, nispeten sakin bir kıyı kesiminde survivor'cıların kaldığı.

- örneğin geçen sene, yapılan bir özel konuşmayı, konuşmayı duyması mümkün olmayan kişilerin röportajlarda yorumlaması olayından da, kameramanların yada ekipten birilerinin ortalığı karıştırma, renklendirme amaçlı soru cevap formatında bilgi sızdırdıkları anlaşılmıştı.

- 2. ve sonraki turlarda eşleşmelerin hiç gösterilmemesi, skoru yaklaştırma gayretleri, bugünkü finaldeki serkay-yattara vakasında olduğu gibi gizli kapaklı müdahaleler.

-kulis faaliyetleri sırasında mevzuların bazen atlayarak ilerlemesi, buraya nerden bağladılar neyi kaçırdım gibi durumlar oluşturması (belli ki boşlukları ekip dolduruyor)

-özellikle dokunulmazlık öncesi kulislerin hep eksik gösterilmesi, sonra da bir kulağa fısıldama (gidecek kişiye dair yönlendirme) durumunu akla getirecek şekilde bazen hiç alakasız isimlerin söylenmesi

-bazı elemanların dönem dönem çok öne çıkarılması yada geri plana atılması gibi yönlendirmeler vs bu böyle gider.

özetle: keyifli yönlerinin keyfini çıkarıp, ötesini ciddiye almamak gerekir.

devamını okuyayım »
11.04.2016 01:28