it s my laf

  • 400
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

ilişki bitince atılamayan eşyalar

arkadaşımın ablası erkek arkadaşından ayrılmıştı yıllar önce. anlaşamıyorlardı ki biz bile şahittik kavgalarına. evlenmedi hiç. yıllar sonra ortak arkadaşlarının düğününde karşılaşmışlar, tekrar görüşme, milletin ısrarı, ablanın kararsızlığı falan derken sevgili oldular yeniden. buraya kadar herşey normal. 10 gün kadar sonra herif bir kutu ile gelmiş, süslü püslü işlemeli bir kutu. ufak bir sandık gibi düşünün. abla içini bir açıyor zamanında kızdan akan, kokan, sarkan ne varsa içinde.

şaka değil bak yeminle pantolonundan çıkan ip parçası, kırılmış tırnak ucu, kızın restoranda ağzını sildiği rujlu peçete ve daha niceleri... adam aylarca kızın arkasından olay yeri inceleme ekibi gibi gezip, birer delil edası ile ne var, ne yoksa toplamış... siz sanıyorsunuz ki aman allahım bu nasıl büyük bir aşk diyip kollarına atlayacak abla! bizim abla dehşet içinde. e naptın dedik, o an buraya kadar dedim bıraktım dedi. onun ki aşk değil hastalık belli ki, rujlu peçete nedir lan, bir de yıllarca tutmuş... diye de epey söylendi...

yani hastalık gibi otu boku toplayıp, atmamazlık etmeyin gençler... o elinizdekilerin size bir faydası yok. karşınızdaki insanlar içinde sizin ne sakladığınızın aslında bir önemi yok... aklınızda yüreğinizde kalan güzel anılar kalsın sadece. eşyaların kulu ve bekçisi olmayın. isteseydi eğer eşyası değil bedeni yanınızda olurdu.... bir tek kitaplar! kitaplara kıymayın efendiler!

devamını okuyayım »
20.07.2015 09:55