jacksor

  • anadolu çocuğu (330)
  • 718
  • 5
  • 2
  • 0
  • 3 gün önce

aşti'deki taksiciler

aşti taksicilerini kötüleyeceğim derken metro durağındaki taksicilerin övüldüğünü gördüğümde. yeminle babam taksiciymiş gibi sinir oluyorum.
allah için insanları yanlış yönlendirmeyin. metro durağı taksicilerinin şerefsizlik konusunda aşti taksicilerinden eksiği yok fazlası vardır.o yüzden üst kata çıkın veya karşıya geçip yolcu indiren taksilere binin. o şerefsizlere para kazandırmayın.
bak nasıl sinir yapmışsam taksiciler odası başkanı gibi yönlendirme yapıyorum.

edir: ilaveten sorun genelde kısa mesafeden dolayı çıkar. ağızlarını açıp bi bok diyemezler ama triplerden triplere girerler. bu kısa mesafe mevzusunu da başka yapan duraklar görmedim. gar, ulusoy'un söğütözü terminalı, armada, ankamall taksicilerinde hiç böyle yavşaklıklar yaşamadım. neden? mesela ulusoy taksicisi bunlar gibi sikiklik yapsa yapılacak birkaç şikayetle kendisinin kapı önüne koyulacağını bilir. yani bu tip şeyler yapmaya götü yemez. ama aşti diyince orda duracaksın. melih'in vesayeti altındaki yerde hak, hukuk, kurumsallık, müşteri memnuniyetinin lafı geçmez.
aslında düşündümde, bu şerefsizlerin taksisine kısa mesafe yüzünden binmemek onların bir nevi işine geliyor. onların tam da istediği bu. bu yüzden ankarayı bilenler kısa mesafe için kesinlikle bunları tercih etmeli ki rahat bi 50 üzeri sıra beklesin pezevenkler. zaten dediğim gibi pek ağızlarını açamazlar. sadece hızlı vites geçişleri, ani gaza basma gibi triplere girerler.

devamını okuyayım »
02.08.2012 13:50