jacksor

  • anadolu çocuğu (334)
  • 727
  • 7
  • 2
  • 0
  • 6 gün önce

memurlar.net

bir forumun delisi olur mu lan ? deli diyorum bak, troll falan değil. ciddi ciddi köyün delisi minvalında forumun delisi var burada. milyon defa silindiği için tahmin ediyorum yüz tane nick almıştır. ama o saymüd diye bilinir (şu an ki bilinen nikcleri baysaltan, uçanşahin, peçekli). forum sakinleri kendisine artık o kadar alışmıştır ki köyde deli nasıl idare ediliyorsa saymüd de aynen öyle idare ediliyor. köyde ki deli hakkında nasıl efsaneler dolaşıyorsa, saymüd hakkında da çeşitli efsaneler dolaşıyor. misal saymüdün 60 yaşında emekli bir maliye memuru olduğu en önde gelen ve inanılan fakat asla saymüd tarafından doğrulanmayan efsanedir.

özelliklerine gelirsek, sözlerine genellikle '' ya destur... has dur!!! diye başlar ve ''biline... akledile'' diye bitirir. saplantılı olduğu çeşitli konular vardır. bunları özel sektör ve kamu diye ikiye ayıralım. örneğin özel sektörle ilgili bir tartışma olduğunda saymüd hemen oraya damlar ve boğaziçi, ödtü mezunu tanıdıklarından bahsetmeye başlar. bu tanıdıklarının 300 bin+ maaşlar aldıklarından girer, yurt dışındaki doktoralarından çıkar. diğer üniversite mezunlarını aşağılar, çalışmanın ve tahsilin öneminden bahseder ve gider. evet genel hatlarıyla bunu ilgili ilgisiz her başlık altın milyonlarca kez yapar. bunun dışında da ağzından başka bir laf alamazsınız.

asıl olayı kamu sektörü ile ilgilidir. ben yaklaşık bir senedir takip ediyorum ama çok eski başlıklarda da onlarca yazısıyla karşılaştım. en bilineni saymüdün her sene 21 yaşında siyasaldan(parantez içinde mülkiye diye açıklama getirmeyi asla ihmal etmez) mezun olan 2-3 tane tanıdığı vardır. söylediğine göre bu arkadaşlar kpss den 90 üstü puan alırlar ve kamunun en gözde mesleklerinin sınavlarında yine 90+ puanlar alarak derece ile kazanırlar. en hazin yönü ise bu çocukların birisini tercih etmek zorunda kalmalarıdır. çok çalışkan ve başarılı çocuklardır. bunları yazar ve forumda yazanlara bir güzel fırça çeker. onları aylaklık etmekle itham eder ve bozuk türkçelerine verir veriştirir. her mesleği de beğenmez. en favori mesleği sayıştay denetçiliğidir mesela. sonra kaymakamlık, hakimlik ve bir kaç kurumun müfettişlikleri gelir. her kurumun müfettişliğini meslekten saymaz. uzmanlar onu gözünde memur parçasından ileri değildir.

son bir aydır yakından takip etmek zorunda kaldım burayı. hakikaten ilginç bir ortammış. ki hakimlik ve a grubu gibi nispeten tahsilli, aklı başında insanların takip ettiği forumları okuyorum. buralar bile sirk gibiyse diğer forumlarını düşünemiyorum. neyse saymüd diyorduk. kendisiyle tanışmayı ciddi ciddi çok isterdim ama ser verip sır vermiyor. ulaşılmaz bir insan memurlar.net dünyasında.
kendisini merak ederseniz şurada bulabilirsiniz.
http://forum.memurlar.net/konu/1557126/1.sayfa
http://forum.memurlar.net/…egori/kpss/kpss-a-grubu/
ha birde sadece nickim ingilizce olduğu için beni kadın sanıp mesaj atan 30 kekolar olayı var. onun sonra capsler ile anlatmayı düşünüyorum.

edit:https://www.google.com.tr/…77d91aa&biw=1280&bih=636

devamını okuyayım »
26.01.2013 18:57