jaigurudeva

  • 151
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

ayak kırılması

post op 16. sizlere berbat bir şehirlerarası yolculuktan yazıyorum dostlar. yolculuğumun berbat olmasına sebep olan unsurları beraberce maddeleyelim:
1-mide bulantısı
2- kırk küsür yolcu aynı otobüste omggg
3- kırık bir ayağım var
4- çişim var
5- lanet olsun daha da altı saat yol var. e sanırım bu kadarı yeterli oldu. bu noktadan sonra acımaya başlayabilirsiniz izin veriyorum.
kırık ayağa gelecek olursak; iki hafta önce geçirdiğim trafik kazasında cırtlak sarı, tbc 15 plakalı bir aracımızın jantlarına yapışma şerefine nail oldum. ardından o da beni sağ ayak bileğimi yerin yedi kat dibine geçirerek kutsadı. e haliyle benim malleoller pert. calcaneous desen iskandinav yarımadasına benzemiş vs vs. taksici amcamız cerrahpaşa travmaya bir götürdü, asistan doktor sevcan ablamız - aro- baktım preoplarını yollayın bizim kızın diyor. yine onun söylemlerine göre öküz beyinli ortopedist ordumuz ayağımı muayene ederken internlerden daha düşüncesiz davranıyor. ben. benn.. aman yareppim, sinir bozucu hasta yakınları yanımda hak getire. ters dönmüş kanlar içindeki ayağımı gördükçe ayrı bir strese girip ayılıp bayılmalar yanında kimi görsem haşlıyorum. normalde abi abla pervane olduğum doktorlarımıza yavaş hareket ettikleri için söylemediğim şey kalmadı. bir yandan sakat kaldım diye ağlıyorum, bir yandan onam formundaki osteomyelitis ifadesi için asistanlarla gereksiz laf yarışına giriyorum. - sürç-ü lisan ettiysek affola- o geceki halimi düşünüyorum da karşıma benim gibi paçoz bi hasta gelse " la bi siktir git, al ayağının turşusunu kur " derdim. allahtan hurharca dolaşan ortopedistlerimiz benden daha umursamazlar bu konuda :)) o gece servise yattıktan sonra ertesi günü orada öğrenci olmamızdan mütevellit torpilin dibiyle ameliyata alındım. malleoller repozisyon ve internal fiksasyon. yaklaşık iki hafta hastanede yattık fakan derken benim raporun ucu bucağı yok. dedim eve gideyim. demez olaydım. ağrılar pişman etti elbette.
daha da altı hafta ayagimdaki 4 5 adet implantla yaşayacağım. o yüzden sözlük adamlarına her ne kadar dinsiz deseler de göklerin yüce lorduna mı, mekanik enerjiye mi yoksa yumurtaya can veren rabbinize mi dua ediyosunuz kime neye ediyorsanız şu gariban tıbbiyeliye de bi el atın da hemencecik kaynasın kemikciklerim. o koridorlarda hasta sıfatıyla bulunmak cok zormuş, yediremiyorum gururuma. diğer ameliyattan da tırsmıyor değilim zaten.
valla artık her gün boy abdesti alıp çıkacam evden. bu ne yahu başıma gelmeyen kalmadı.
bi de ağrısın, acısın ama kaşınmasın. burdan yetkililere sesleniyorum.

devamını okuyayım »