jamalthefare

  • bıçkın (473)
  • 562
  • 6
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

palu ailesi

anadolu topraklarına 1 haftalık turlarla gidenlerin şaşıracağı ve kabullenmek istemeyeceği gerçeğin kendisidir palu ailesi.

“yeter be kardeşim kafa sktiniz palu palu ne paluymuş be!” demenize de biraz üzülerek, hafif de acıyarak bakıyorum o yüzden. zira ülkeye dair bütün çirkinliği tek bi haneye sığdırmış ve bu çirkinliği tüm türkiye’nin yüzüne tokat gibi çarpmış bir gerçeği reddediyorsunuz sadece.
bunu kabullenmek istemiyorsunuz çünkü sizin için anadolu insanı bütünüyle mükemmeldi. beyaz yakalı rüyası işte; doğal yaşam, hayvancılık, 4-5 ailenin tek hanede yaşadığı sıcak yuvalar. oysa hayvana tecavüz eden, öz çocuğunu hamile bırakıp öldüren, 3-5 kuruş için bilmem hangi akrabasını dolandırıp hapse attıran insanların da olduğunu -belki de çoğunluğu- öğrendiniz. ben olsam, yani ömrümü tüm bu iğrençlikten izole geçirmiş olsam ben de kabullenmek istemezdim.

size biraz kötü haberler vereyim:

2 haftadır dizi gibi izlediğiniz palu ailesinin gizemi çözülecek elbet. akabinde yüksek cezalar verilecek ki vicdanlarınız soğusun. sizler zafer kazandığınızı düşünürken nice palu ailesinde gencecik çocuklara tecavüz edilecek, öldürülecekler. şu anda bile x bir köyün x bir hanesinde kendi yerel mesihliğini ilan etmiş, bütün köyü avucuna almış bir cani yaşıyor olabilir. belki tam şu an bir çocuk gördüğü işkenceden kurtulup bir devlet kurumuna sığındı ve yarın aynı eve iade edilecek. hani diyorlar ya “böyle bir ihmal varsa ilgililer hesabını verecektir.” ne zaman verdiler sanki. bakın bunları yazmak suç, o ihmali yapıp çocukları o kansızlara teslim etmek suç değil.

neyse ne işte ahali. sizin bu okuduklarınızın benzerlerini, belki daha da kötülerini duymuş/yaşamış binlercesi vardır etrafınızda. yani siz görmediğiniz için hiç varolmamış olmuyor bir şeyler. palu ailesiyle de ilgisi yok; koca bir çark, içinde ufacık bir zerre bunlar, dişli bile değil.

ne olursa olsun cehalete teslim olma türkiye, ne diyeyim.

devamını okuyayım »