japonmanyagi

  • 428
  • 3
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

türk kızlarının aşırı vizyonsuz olması

doğru bir genellemedir. istisnalar yok mudur? illa ki vardır. ama herkes bilir ki (bkz: istisnalar kaideyi bozmaz)

vizyondan kasıt (bkz: #4149355) şu entryde yazılan anlamlar ise %100 ile katılıyorum.

hesap ödeme, evlenmeden vermeme gibi şeylere ben takılmam. bana bu konuda her türlüsü denk geldi, hesabı ödeyeni de, evlenmeden vereni de. asıl konu kültürsüzlük, bilgisizlik. ben en çok bundan çektim işte.

2 üniversite gördüm, bunu söylememin sebebi hava atmak falan değil, okumuş bir sürü insan gördüğümü belirtmek için söylüyorum.

bir çok erkek arkadaşlarımla felsefeden, filmlere filmlerden, kitaplara kitaplardan, siyasete siyasetten vs vs vs. her türlü konuda konuştuk yani kısacası.

ama ben bir tane de bir kız görmedim felsefe konuşan, bir tanede görmedim siyaset konuşan, bir tane de görmedim "abi tarantino/kubrick süper yaa" diyen. felsefe konuşan kız görmek için felsefe bölümüne mi gidelim? siyaset konuşan kız için siyaset bölümüne mi gidelim yani bu mudur vizyon?

istanbul üniversitesi halkla ilişkiler okudum/-yorum o kadar cahiller ki kızlarımız. bir whatsapp grubuna girdim, not alışverişi için. aman allahım %85 i zaten akpli tipler. bu kadar boş insan olamazlar.

uzatmanın manası yok, anlatsam 600 satır daha yazarım ama gerek yok. kültürsüz, entelektüel birikimi olmayan, tek derdi dedikodu olan bir kız neslimiz var. en azından %90 oranında bu böyle. dediğim gibi (bkz: istisnalar kaideyi bozmaz)

özet: doğru önerme.

devamını okuyayım »
05.02.2017 13:37