jc denton

  • 4956
  • 58
  • 12
  • 1
  • bugün

george clooney

bundan yaklaşık 10 yıl önce, hostes olan kuzenim ve arkadaşı los angeles'ta, pilotlarının kendilerine tavsiye ettiği bir restoranı aramaktadırlar. bir süre arayıp bulamadıktan sonra etraftan yardım almaya karar verip yanlarından geçen bir adama sorarlar. adam aradıkları restoranın nerede olduğunu bildiğini ve isterlerse kendilerine restorana kadar eşlik edebileceğini söyler ve restorana doğru yürümeye başlarlar. birkaç dakika süren yürüyüşün ardından restorana ulaşırlar. kapıdan içeri girdiklerinde restorandaki herkes kuzenime ve arkadaşına bakmaktadır. o sırada, kendilerine restorana kadar eşlik eden adam afiyet olsun deyip yanlarından ayrılır.

kuzenimin yanına gelen garsonlar kendilerine özel bir masa ayırdıklarını söylerler. kuzenim ve arkadaşı gördükleri ilgiye anlam veremezler ve diğer masalardaki insanlar sık sık gözlerini dikip bakmaya devam etmektedirler. nedenini anlayamadıkları bu ilgi eşliğinde 2 saat süren yemeğin ardından kuzenim hesabı ister, ancak garson hesaplarının ödendiğini söyler ve masaya ufak bir kart bırakır. kuzenim ve arkadaşının şaşkınlığı tavan yapmıştır ancak hala daha yaşadıklarına bir anlam verememektedirler. o sırada kuzenimin gözü garsonun masaya bıraktığı karta takılır.

kartı eline aldığında üstünde şu notun yazılı olduğunu görür:

--------------------------------------
"hope you enjoyed your meal"

-george
--------------------------------------

o anda yaşadıkları son 3 saat gözlerinin önünden flashback gibi akar. kendilerine restorana kadar eşlik eden, tanıyamadıkları o şapkalı, kirli sakallı, salaş giyimli adam george clooney'nin ta kendisidir. kuzenim ve arkadaşının kendisini tanımamış olmaları hoşuna gitmiş ve kendilerine böyle bir jest yapmayı uygun görmüştür. restorandaki insanların gözlerini dikip bakmaları ve garsonların aşırı ilgisi de bu yüzdendir.

kuzenim ve arkadaşı aradan 10 yıl geçmesine rağmen hala olayın etkisinden kurtulamamış olmakla beraber, olayı her hatırladıklarında o günkü dangalakları yüzünden kafalarını duvarlara vurmaktadırlar.

yani gerçekten de göründüğü kadar mütevazi bir insandır george clooney. kırmızı halıda güvenlik çadırı yerine hayranların bulunduğu kısmı tercih ederken sonuna kadar samimidir. muhteşemdir muhteşem.

devamını okuyayım »