jderuan

  • anadolu çocuğu (322)
  • 517
  • 12
  • 3
  • 0
  • 3 gün önce

çok sevip çok özlediği halde aramayan insan

birkaç farklı sebep vardır, özellikle çocukluk ya da ergenlik yıllarından kalma arkadaşlıklar ise.

- ) değişimden korkar hale gelmiştir; eski arkadaşları ile görüştüğünde onun da, kendisinin de değiştiğini ve arkadaşlıklarını sürdüremeyeceklerini anlar. sessizce, hiçbir şey yokmuş gibi rol yapmak da en acısıdır o muhtemelen son buluşmada; bir zamanlar yanında en rahat olduğun insanlara rol yapmak.

- ) karşı tarafın, özelikle karşı cinslerde geçerli olan bir durumdur, lafı direk bir "veda konuşması"na ve "görüşmeyelim"e getirmesi. kızı onca sene sonra bulup, ziyaretine gidip, saatlerinizi sadece onunla görüşebileceğiniz belki bir yarım saate ayırdıktan sonra size "sevgilim rahatsız olabilir, görüşmeyelim bundan sonra" denmesinin nasıl bir travma yaratacağını yaşamadan bilemezsiniz.

- ) bir de şöyle bir durum var: özellikle -yine karşı cins arkadaşlar için- onunla yeniden iletişime geçme sebebinizi arkadaşlıktan farklı algılayabiliyor karşınızdaki. yalnız hissettiğiniz bir zamanda, eski bir arkadaşınıza yazdığınızda, sizi "ona yazıyor" olarak algılayan kız hakkında çok da iyi bir düşünceniz kalmaz; saygınızdan hiçbir şey yokmuş gibi davransanız da. yine iş rol yapmaya döner sonunda; kaçacak delik ararsınız, ki bu da çok acıtır insanı.

özetle; hem iki taraf, hem de aranızdaki bağ değişmiştir çoğunlukla. bu değişimi gözlemledikçe -ve insanları bundan dolayı kaybettikçe- canınız yanar, canınızın yanmasına refleks olarak eski arkadaşlarla iletişime geçmeye çekinirsiniz artık. yenilerse zaten eskiler gibi olmaz; giderek yalnızlaşırsınız ve bu çoğu zaman çok kısa bir süre içinde gerçekleşir, bir ya da birkaç yıl içinde.

devamını okuyayım »
15.11.2015 11:27