jeffrey dahmer

  • 2812
  • 50
  • 15
  • 4
  • bugün

bitlis'te kebap yaptırıp meclise uçakla getirtmek

akp bitlis milletvekili vahit kiler'in yaptığı fantastik eylem. ulan bu ülkede insanlar açlıktan çocuklarının önünde intihar ediyor. sorsan "komşusu açken tok yatan bizde değildir " diyen peygamberin ümmetiyiz derler. daha fazla cümle kurmak istemiyorum yoksa her an gg olabilirim.

--- spoiler ---

akp bitlis milletvekili vahit kiler, bitlis'in meşhur büryan kebabını yaptırıp uçakla meclis'e getirtti. 15 keçi, milletvekilleri büryan kebabı yemek için kesildi.
hükümete yakınlığıyla bilinen hürriyet yazarı abdulkadir selvi, meclis'te yaşanan bir olayı köşesine taşıdı.
selvi'nin hürriyet'te "erdoğan kime ‘chp ağzıyla konuşuyorlar’ dedi?" başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili kısmı şöyle:
milletvekilleri büryan kebaba kaç puan verdi?
meclis’te bütçe görüşmeleri devam ederken, milletvekillerinin seçim bölgelerinden ikramlarını zaman zaman paylaşıyorum.
ak parti bitlis milletvekili vahit kiler de milletvekillerine bitlis’in meşhur büryan kebabından ikram etti. vahit kiler, büryan kebabını bitlis’te hazırlatıp uçakla ankara’ya getirtti. saray mutfağından günümüze kadar gelen büryan kebabı, bitlis’te keçi etinden yapılıyor. bunun için bitlis’te 15 keçi kesildi. keçi eti 1 gün soğukta bekletildi. büryan ustaları tarafından kızgın kuyularda pişirildi. sonra onlar paketlenip uçakla ankara’ya getirildi. ama iş yine bitmedi. büryan kebabı meclis lokantasındaki buharlı fırında ısıtıldıktan sonra servis edildi. bitlis’le siirt arasında rekabet konusu olduğu için o işe girmeyelim ama bitlisli ustalar tarafından pişirilen büryan kebabı milletvekillerinden tam not aldı.

--- spoiler ---

kaynak

devamını okuyayım »