jelly03

  • 82
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

türkiye'den siktir olup gitmek

bu başlığın benim için önemi biraz fazla. sanırım düzenli okumaya başladığım zamanlarda henüz 170 sayfa girdi girilmişti buraya. işte o zamandan beri takipteyim ve silinenler, düzenlenenler de dahil olmak üzere neredeyse her girdiyi okudum. badilerimin de çok büyük kısmı burada bir şekilde yazmış yazarlardan oluşuyor.

bu başlığın en güzel yanlarından biri benim için ''engellenecek yazar ayıracı'' görevi görmesi. sadece bu başlık sayesinde o kadar çok kişiyi engelledim ki bazen ben bile şaşırıyorum. kimi yazar geliyor düzgün düzgün anlatıyor nasıl ve neden yaptığını, bu eylemin hem kısa hem uzun vadede kişisel ve toplumsal sonuçlarını. ya da başkası geliyor ve neden yapılmaması gerektiğini, yapabiliyor olduğu halde neden yapmadığını falan anlatıyor ki her ne kadar görüşlerine tamamen katılmıyor olsam da doğru bulduğum veya üzerine düşünülmesi gereken noktaları fark etmemi sağladığı için basıyorum şükelayı.

ama sonra 'o' geliyor. belli hiç okumamış yazılanları, diyor ki ''siktir git''. veya yiğit özgürün malum karikatürünü atıyor buraya, çünkü daha önce hiç kimse yazmamış ya ''siktir git'' diye, kimse atmamış ya o karikatürü daha önce. elim ayağım titriyor, engelleyeceğim diyorum, çok az kaldı. ayıp olmasın diye açıp okuyorum diğer girdilerini bazen. çoğu zaman da bu başlığa böyle girdiler yazacak insanlar gibi de durmuyorlar ya da ben gerçekten insanları anlamıyorum. ve sonunda doğal olarak engelliyorum.

bu başlıktaki ilk girdimin bu olmasını gerçekten istemezdim, dedim ya benim için önemli burası. hala gerçekten faydalı bilgiler bulabildiğim sayılı başlıklardan. bundan sonraki girdim umarım bu eylemi başardıktan sonra olur. kendime sözüm vardı gidene kadar yazmayacaktım, tutamadım. tutamadığım son söz bu olur umarım. yoksa gerçekten gidemeyeceğim galiba*.

devamını okuyayım »
05.12.2017 18:51