jesse troy too

  • 124
  • 0
  • 0
  • 0
  • 9 ay önce

ayhan akman

4 sene gaziantepspor, 3 sene beşiktaş, 10 sene galatasaray forması giymiş; bu kariyeri dahilinde galatasaray ile 3 kez şampiyonluk sevinci tatmış; galatasaray'a gelene kadar ofansif orta saha oyuncusu olarak gaziantepsporda 112 maçta 27 gol, beşiktaşta 81 maçta 19 gol, galatasarayda daha defansif bir orta saha oyuncusu rolünü üstlenmiş ve 294 maçta 16 gol atmış olan, galatasaray futbol takımının resmen ikinci kaptanıdır.

birkaç haftadır kendisi hakkında bir entry girmeyi düşünürken, bugün bu şart olmuştur. son 2 yıldır ayhan'a saldırmak pek popüler oldu. ayhan akman ofansif orta saha oyuncusu iken, kariyerinin ikinci yarısında defansif orta saha olmuş, kariyerinin başında gaziantepspor da çizdiği oyundan bugün çok daha farklı bir oyun çizmeyi başaran bir futbolcudur. ayhan akman, yanında iyi futbolcular varken (mesela bi mehmet topal, mesela bir hasan şaş vb.) gerçekten iyi oynayan, ancak kötü futbolcular varken tek başına takımın yükünü kaldırmakta zorlanan iyi bir futbolcudur.

bugün barış ve mustafa sarp'ın yanına xavi'yi 3. isim koyun, o bile iyi oyununun ancak %25ini sergiler. evet, yanındaki oyuncuların yetersizliği ve yaşının artık 34 olmasından dolayı belki eski futbolunu son zamanlarda pek sergileyemiyor, ancak unutmamak lazım ki, ayhan akman her zaman galatasaraylı ayhan akman olarak anılacaktır. bu takımda çok iyi işler yapmıştır, hiçbir zaman tek başına maç çevirmiş bir oyuncu değildir ama son 1-2 yıl ki yetersiz kadro ile yaşadığı düşüş de %100 onun suçu değildir.

bugün maçta ben de kendisine defalarca söylendim. keşke bugün oynamasaydı, ama olan oldu. hataları olmuş olabilir ama ayhan asla o stadta ıslıklanmayı hakkeden bir galatasaraylı değildir. çıkarken formasının armasını öpmesi gözlerimi dolu dolu etti. seyredin o görüntüleri bir daha ve gözlerine iyice bakın; adam galatasarayı hakikaten seviyor; kötü oynamak istediği için kötü oynamıyor, maalesef ki tüm takım gibi o da iyi değil bu sene... gerçi ayhan'ı ıslıklayanlar hasan şaş'ı da ıslıklamıştı..

galatasaray'a başarı ile hizmet etmiş, ve gururla, onurla bu forma ile jübilesini yapması gereken futbolcudur. bu saatten sonra başka bir forma ile görmeyelim, burkulurum.

devamını okuyayım »
03.03.2011 01:29