jet lag

  • 1162
  • 132
  • 30
  • 1
  • bugün

murat kazanasmaz'ın işten çıkarılması

amme hizmeti yapması gerekirken seçim sürecinde ekrem imamoğlu aleyhinde konuşma yapmak üzere orada toplanan herkesin iş akdi feshedilmelidir.
konuşmayı okuyan bu şahsın işten çıkarılmasına sevinen bizlere eşekoğlueşek* diyen aktroll de has eşekoğlueşektir.

ekleme: anılan aktroll bize eşekoğlueşek dediği girdisine lüzumsuz bir paragraf daha eklemiş. eklediği en saçma cümle: "...bir işte çalışabilmek için o işin yöneticisini sevmek ve aleyhinde tek satır laf etmemek zorunluluğu getirilse..." şeklinde*.

neden-sonuç, mukayese ve bağlam kurma kabiliyeti gerçekten çok mühim. insanlar kimseyi sevmek zorunda değil. sıralı amirlerin çalışma biçimlerini onaylamak zorunda da değil. hatta onların aleyhinde canı isterse fikir beyan edebilir. ben de eski iş yerimde birim müdürünü sevsem de verdiği her talimatı desteklemezdim. çok yanlış kararlar verdiğini düşündüğüm de oldu. çalışma arkadaşlarımla bu düşüncelerimi paylaşmamın ötesinde, kendisine de yanlış yaptığı işleri söylemekten çekinmedim.

ancak bir kısım personel eşliğinde, kameralar karşısında kurum yönetimi aleyhinde sözlü açıklama yapmadım. kısaca, bir gıdım analitik zekaya sahip kişi dahi murat kazanasmaz'ın yaptığı şeyin eşekoğlueşek aktrollün yazdığı şey ile uzaktan yakından alakası olmadığını idrak edecektir.

devamını okuyayım »