jimidrake

  • 84
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

kadınların erkeklerden daha fazla yaşaması

erkeğin, kadınların uzay zaman düzlemlerindeki jeodezik eğriliğinden kaynaklanır.

mealen veriyorum:

kadınlar, erkeklerle birlikte tecrübe ettikleri kimi halleri daha fazla yaşıyorlar. ortak uzay zaman düzleminde kadının erkeğe göre söz konusu hal içindeki yolculuğunun daha uzun sürmesi, kadının hallenişinin daha yoğun olması yüzünden ve ayrıca erkeğin haller arasındaki geçişler için en kısa yolu bulmaktaki maharetinin, izafi zaman farkları yaratıyor olmasından kaynaklanıyor.

örneğin, basit bir ilişki sorunu düşünün. benim aklıma basit bir ilişki sorunu gelmiyor şimdi, bu yüzden siz düşünün. evet, bu sorun ile ilgili olarak:

siz üzerinde fazla durmadınız. ama partneriniz için hayatın anlamını bulmaya giden yolda bu sorunun halledilmesi çok önemli bir adım. şimdi saat tutun. tutuyorsunuz, sizin ruh haliniz standardını 2 dakikada buldu, aradan 4 saat geçti ama partneriniz bütün hıncıyla olayı yaşamaya devam ediyor. işte zaman mefhumu, mevhumu, evhamı, vehmi, fehmi.. bunun gibi şeyler var. ona göre de düşünmek lazım.

başlarken, ciddi ciddi hawking’e sardırasım vardı ama sıkıldım. zaten pek azınız ilgileniyor böyle şeylerle. yetmiştir onlara da.

devamını okuyayım »
24.04.2009 21:34