jimmypage

  • leziz (659)
  • 864
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

beşiktaş

bunca yıllık fenerliyim, ilk defa bir takıma bu kadar imreniyorum, bu kadar kendime yakın hissediyorum.

biz daha kötü duruma düşsek de (malum şike süreci), beşiktaş da en az bizim kadar kötü bir döneme girdi. yıldırım demirören belası, borçlar, stad derken birden nereye geliyor beşiktaş.

teker teker ayrıntıları incelemek gerekirse;
1- kadro: fm'de fener'e seve seve kimi aldıysam aldılar. gökhan töre, kerim frei, oğuzhan, fernandes, sivok.
2- bilic: öncelikle kendimden bahsediyim, gitar çalıyorum, sosyalsitim ve futbolla ilgileniyorum. tanıdık mı geldi? evet, adamın röportajları izledikçe kendimden geçiyorum. geçen ailesiyle halk plajına gitmiş. bu adam neden fenere gelmedi!
3- önder özen: tek yorum yapabilen tv yorumcusydu. adamı dinlerken bir şeyler öğreniyorduk. adam beşiktaş'a gitti, fenerle bağlantısı olmasına rağmen(bize gelme açısından kolaylık sağlardı belki), bizimkiler istememiştir bile gelmesini.
4- semt: istanbul dünyanın en güzel şehri. beşiktaş, dolmabahçe de en güzel semti.
5- çarşı: (bkz: #34449252) bu entrymin sonunda birkaç bir şey yazıyor çarşıyla ilgili.
6- stad: heralde dünyanın en güzel konumlu stadı olacak yeni stadları.

ayrıca belirsizlik yok, seneye temiz avrupaya gidecekler. oyuncular tecrübelencek, takım oturacak. önleri açık, şike sürecini kusursuz yönettiler belki de. he bir de unutmadan, beşiktaşlıların formaları hiçbir zaman naftalin kokmuyor, takımları 15. olsa bile tam destek veriyorlar.

ilk kez bir rakip takımı kıskanmıyorum, aksine hoşuma gidiyor. başarılı olacaksa böyle takımlar başarılı olsun. kabadayı teknik direktörlü, sahtekar futbolculu, düzenbaz başkanlı takımlar değil.

devamını okuyayım »