jish cha

  • bıçkın (497)
  • 897
  • 1
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

deniz baykal

2002'de türkiye cumhuriyeti son tarafsız cumhurbaşkanı ahmet necdet sezer rte'nin dışarıdan başbakan olmasını onaylamayınca, deniz baykal destekli anayasa değiştirilir rte'nin başbakanlığının yolu açılır.

başımıza 13 senedir illet olan bu belanın en büyük sorumlularından biridir deniz baykal. şimdi kimse bana kalkıp "aman biraz saygı, biraz empati, uzlaşmacı olalım vs." ile gelmesin, ağır konuşurum!

bununla ilgili zülfü livaneli yazısı için tıklayınız.

özet: yıl 2002, rte'nin milletvekilliği için zülfü livaneli başta olmak üzere bir çok kişi itiraz ediyor, baykal ise şunu diyor: "2 ay dayanamaz!"

ihtimal 1: adam rte'nin ülke üzerinde nasıl bir belaya dönüşeceğini göremeyecek kadar çapsız!
ihtimal 2: rte için çalışıyor.

sonuç: neresinden tutarsan tut elinde kalıyor!

13 senedir akp'nin kıydığı, yaktığı onca candan, hepimizden çalıp çırptığı milyarlarca liradan da sorumludur bu adam!

uzun yıllar chp ve türk solunun tıkacı olmuş bu adamı hala aday gösterip meclise sokanlara da ayrıca selam olsun!

adam o kadar basiretsiz ki memleketi olan antalya'da bile akp birinci parti olarak çıkıyor. hatta 2007 seçimlerinde chp lideri olarak girdiği genel seçimlerde bile kendi memleketinde seçim kazanamayan basiretsiz bir adamdan bahsediyoruz.

ayrıca bu adam 42 senedir milletvekili. şuraya bir bakın bakiyim. adamın mesleğinde "milletvekili" yazıyor. milletvekili diye meslek mi olur lan?

sokmayın şöyle fosilleri artık meclise!

edit2: valla yazdıkça yazasım geliyor, dayanamıyorum. bu adam için "tecrübeli siyasetçidir bu yüzden işini layıkiyle yapar, oraya yakışır" minvalinde entry giren arkadaşlara tek bir örnek veriyorum: yılmaz vural da morinho'dan veya guardiola'dan daha tecrübeli bir teknik direktördür. daha fazla söze gerek var mı?

edit: tabi ki bu adamın basiretsizliği bunlarla sınırlı değildir. cidden bir arkadaşın bahsettiği gibi bölüm sonu canavarı gibi paso karşımıza çıktığından bir sinirle yazdım yazıyı ama aşağıda ki linklerde deniz baykal'ın nasıl bir "siyasetçi" olduğunu görebilirsiniz.

(bkz: #45009048)
(bkz: #39485224)
(bkz: #50192295)
(bkz: #310615)
(bkz: #45006090)

devamını okuyayım »