joelrifkinn

  • 51
  • 3
  • 1
  • 0
  • 5 gün önce

bütün entry'lerini silen yazarlar listesi

845 entry ile artık ben de hak arayan, hukuk arayan, emeklerinin değerini görmek isteyen yazar arkadaşlarımın arasına katıldım.

ilk günden başladım entry silmeye aslında. her entry silişimde hata vermesi, 10 entry için yarım saat harcamam ilk günün performansıydı. kanzuk engellemiş meğerse. yaptığım yaptık dediğim dedik diyor ya kanzuk, özgürlükleriniz de benim izin verdiğim kadar demiş.

daha sonra sahtepettucci ‘in entry silme programıyla başladım silmeye. iş yoğunlu, her akşam evde olamam entryleri silmemim uzamasına neden oldu. ancak şimdi sizlerleyim.

bir an gezi canlandı gözümde. o günleri hatırlattı bana bu protesto. bu protestoyu bize öğreten gezi değil miydi zaten. her yaştan her mezhepten tek bir düşünceyle özgürlük isteğiyle yapılmamış mıydı gezi. herkes bir olmamış mıydı o gün.

son dönemlerde entry numaralarının silinmesi hariç aşırı rahatsız eden bir değişiklik olmadı benim için. alışması zaman aldı. şu an temada okurken yazılar bazen birbirine girse de çok garipsemedim. devamını okuyayım zımbırtısı çok da rahatsız etmedi beni. ancak rahatsız olan o kadar çok yazar vardı ki onlara destek olmamak, onlarla beraber hareket etmemek geziye ihanet olurdu benim için.

aslında silerken geriye doğru entrylerimi tekrar okuma fırsatı buldum. belki yarıya yakını gereksiz boş yazılardı, ancak bazıları silinmeye kıyamayacak kadar güzeldi. doğru tespitler yapıp doğru reçeteler verdiğim birçok yazı gördüm. sildim… yedek almadan…

ben burada öğrendim iki tarafı da dinleyerek karar vermeyi. burada x bir konu hakkında entryleri okurken, bir yazarın a ‘ yı savunduğu yazıya haklı derken alttak entry’ de b’ yi savunan yazarın da haklı olduğunu gördüm. konuların , olayların kişilerinin bakış açılarına göre farklılık gösterdiğini tam olarak burada anladım.

dil bilgisini –çoğunlukla- iyi kullanan yazarlar sayesinde geliştirdim belki ikili ilişkilerimi. buradan ilk defa öğrendiğim, ufkuma 2 katına çıkaran bilgilerle konuştum çoğu zaman. belki olduğumdan daha kültürlü gözüktüm insanların yanında.

insanları dinleyin, insanların düşüncelerine isteklerine her şeyi yapma gücünüz dahi olsa önem verin. gerçek anlamda bugün sizi var eden biz yazarlarız. bizim maddi bir beklentimiz yok. tek amacımız günlük olayları tartışmak, bazı konularda bilgi sahibi olmak, bilgi edinerek zaman geçirmek, bilgi edinerek eğlenmek.

bu entry benim şu an tek entryim olarak, şeref ve onur yazım olarak kalacak. ne zaman ki adam yerine konuluruz, ne zaman ki bizim fikirlerimiz öncelikli olur, ne zaman ki site sahibi diktatörlük özentiliğinden kurtulur o zaman yazmaya devam ederim.

tüm yazar arkadaşlarıma selam olsun.

devamını okuyayım »
14.03.2016 22:46