jolly joker

  • 471
  • 3
  • 1
  • 0
  • dün

türkiye'deki eğitim sistemi

eğitim sistemimiz kötü ve sürekli eleştiriliyor... eğitimin sıçmasının bir sebebi var ve onun asla ve asla düzeltilemeyeceğinin sebebiyle aynı... hiç bir zaman daha iyi olmayacak...boşuna beklemeyin... elinizdekiyle mutlu olun... çünkü ülkenin sahipleri bunu istemiyor... gerçek sahiplerden bahsediyorum…unutun politikacıları... onlar oraya sadece seçme özgürlüğünüz olduğu fikrine kapılın diye konuldular...

öyle bir özgürlüğünüz yok!.. seçeneğiniz yok!.. sahipleriniz var!.. size sahipler!.. sizi taşşaklarınızdan tutuyorlar!.... her seye sahipler!..

size ne istemediklerini söyleyeyim: eleştirel düşünce yeteneğine sahip vatandaş istemezler!.. olup bitenden haberdar, iyi eğitimli insanlar istemezler!.. bu onların işine gelmez!.. masanın etrafında oturup, kendilerini 30 yıl once dışarı atmış bir sistem tarafından iyice sikildiklerini kavrayacak kadar akıllı insanlar istemezler!..

ne istediklerini biliyor musunuz?

itaatkar işçiler istiyorlar!.. düşük maaş, uzun calışma saatleri ve azaltılmış olanaklarla; sadece makineleri çalıştırıp kağıt işlerini yapacak kadar akıllı ve bu boktan işleri pasifce kabul edecek kadar aptal insanlar istiyorlar!..

bu bir kulüp fakat siz ve ben içinde değiliz!.. bütün gün neye inanacağınızı söylerken kafanıza vuran kulüp bu!.. medyaları kafanıza vura vura neye inanacağınızı, ne düşüneceğinizi ve ne satın alacağınızı söylüyor!..

masa oynatılmış dostlarım ve oyun hileli!.. kimse farkında değil, kimsenin umrunda değil!

george carlin'den düzenlenmiş bir alıntıdır

devamını okuyayım »