jonathan safran foer

  • azimli
  • anadolu çocuğu (344)
  • 3890
  • 38
  • 19
  • 0
  • dün

11 ekim 2019 yılmaz özdil yazısı

artık yazmaması gereken yazardır. çünkü yazılarından ders alması gereken kitle gün içinde 50'den fazla kelime okumayan (o da şen kasap - barış kuaför - istanbul 10 km gibi tabela içerikleri) insanlardan oluşuyor. öyle ki bu insanlar; tıpta şizofreni olarak nitelendirilecek; gerçekleri inkar etme ve bir yalana inanma bağlamında sıkıntılı bir süreç yaşıyorlar farkında olmadan. bu insanlar; avuç avuç toprağı yabancılara satarsın kılı kpırdamaz, türk bayrağı'nın asılı olduğu direğe balta vurursun kafanı koparır.

bu insanlar; ülkenin akciğeri ormanlarının hektar hektar yanmasına müsaade ederler, devlete yapılan en ufak eylemlerde yedi cihanı yakarlar.

gerçi bu da değişti zamanla. işte adam diyor ki 'kafalarına çuval geçirilen askerler', tık yok. birkaç sene önce ışıd tarafından cayır cayır yakılan askerler? hiçbir yerde haber yok.

her neyse. sayın özdil. bu tip insanlara söylediklerinizi dinletebilmek için; en başta ve en sonda küfretmeniz lazım.

ananızı s. ********** o. ç.

böyle. işe yarar mı pek emin değilim ama en azından pür dikkat sizi dinlemiş olurlar.

edit: ne yazık ki küfür de işe yaramıyormuş.

'aq um embesili millete durduk yere anasına küfrediyorsun'

bu mesajı atan kişi durduk yere küfrettiğimi düşünüyor. yani yazılan o kadar içeriğin içinden küfrü almış, gerisi bünyeye girmemiş. çok üzgünüm özdil. anlatabilmenin bir yolu yok.

edit: ha şunu da ekleyeyim. milletimizin başını öne eğecek, milli değerlerimize saygısızlık yapacak / aşağılayacak, milli çıkarlarımıza ters düşecek her türlü eylemin ve durumun karşısındayım. şu an sınırlarımızı korumaya yönelik hassasiyetlerinizi, biz t.c. ibaresi kaldırıldığında, “ne mutlu türküm diyene” silinmeye çalışıldığında, “brunson” serbest bırakıldığında, kaşıkçı katledildiğinde, kozmik odaya girildiğinde, ergenekon davasında, vatandaşlık bilgilerimiz ortaya saçıldığında vd. aynı hassasiyetle gösterdik. işimize geldiği gibi yan çizmedik. o yüzden sorgulamanız gereken bir milliyetçilik var ise; dönün kendinize bakın.

devamını okuyayım »