jstbse

  • 495
  • 8
  • 7
  • 0
  • evvelsi gün

istanbul taksicisi

orospu çocuğu taksici başlığına bakıp bakıp yaa tamam kızdın da niye böyle diyosun diye düşünen biricik, tertemiz, saf ve humanist duygularımla oynadılar bu sene. girip entry artılıyorum üst üste.

artık taksiye binerken 2 değil 5 kere düşünüyorum, yiyeceğim azarın, göreceğim kabalığın haddi hesabı yok çünkü. şehir dışından gelen her misafirim de taksiye önce ön camdan gideceğim yeri söylediğimde, sonra taksiye binip burnunun ucundaki yere "burdan gitmem, arkadan giderim, trafik var" gibi asmalı kesmeli konuştuğunda falan şok oluyor. demek istanbul taksiciliği böyle bitek diyorum ben de misafirlerin tepkisine bakarken.

yenikapı ido'dan metroya gidecektik iki kişi, elimizde eşyalar, dünyanın en sıcak günü, yoksa ordaki taksicilerle bunun muhabbetini yapacak kadar delirmedim ^^-bakın burda yazarken bile sebep açıklamaya girişiyorum, taksiciler beni bu hale getirdi:( - adamın biri 20 tl'ye götürürüm dedi. 20 tl'ye burdan evime giderim zaten dedim. "sen biliyo musun burdan dönülmüyo, taa sultanahmet'e gidiyosun" dedi. ağzım açık 15 saniye adama bakmış olabilirim, sonra "asjajs ya yürü git ne diyon" diyerek elimin tersini sallamak suretiyle beyfendiyi önümden çektim. cevahire gideceğim diye zaten yürümek istemediğim için bi yerden taksiye biniyorum, mecidiyeköye gelince meydanda bırakırım valla oraya gitmem diyor. bi' de ayy ırdı çık tırıfık vır tünelden gidelim furyası var. şey de var, yolu tarif et diyor, ediyorsun, e bu sokaktan da çıkardık diye bağırıp çağırmaya başlıyor, sigara falan yakıyor. çok az küfür eden hatta pek etmeyen bi insan olarak yanımdaki arkadaşıma vatsap yoluyla "çıksaydın yarram" yazdım.

sizden nefret ediyorum. :(

devamını okuyayım »
20.07.2017 11:02