justicia y libertad

  • 102
  • 0
  • 0
  • 0
  • 7 ay önce

euphoria

atmosfer, görsellik, renk paleti ve müzikler yönünden farklı bir çekiciliği olan dizi. bölümler nispeten uzun, tempo düşük, başlarda yer yer sıkabiliyor ama bir şekilde seni bağlıyor ve merak ediyorsun.

bölümlerin başlangıcında farklı farklı karakterlerin geçmişine gidiyoruz, çocukluklarından itibaren kendileri ve aileleri hakkında bilgiler aktarılıyor. bu kısımlar çok hoş olmuş. karakterlerin çocukluk halleri yansıtılırken seçilen çocuklar da çok başarılı bu arada. problemsiz aile yok gibi bir şey, en normali rue'nun ailesi galiba. diğerlerinde pedofiliden alkol veya uyuşturucu bağımlılığına kadar her türlü şeyi görmek mümkün. bu gibi faktörlerin çocukların gelişimini ve geleceğini nasıl etkilediğini de izliyoruz bi taraftan bu hikayede.

--- spoiler ---

rue ile jules shipliyordum. jules hayat dolu bir kız, rue'nun iyileşme sürecinde de etkisi büyük, ikisi de birbirine iyi geliyordu. tamamdır oldu bunlar dedim ama son bölüm üzdü, niye böyle oldu ki pfff.
nate ile maddy tam bir toxic relationship. nate zaten babadan oğula nesil bunlar aman aman.
kat'in sahnelerine bayılıyorum kittenkween hsdffdhs. ethan temiz çocuk.
cassie, seviyorum bu kızı ama ne istediğini bilmiyor pek, kafa devamlı karışık. annesi zaten ayrı dünyada, en iyisi lexi'ye daha çok kulak ver sen cassie'ciğim. lexi de dizide zihinsel ve fiziksel olarak hiç zarar görmemiş tam olarak sağlıklı tek karakter galiba.
--- spoiler ---

bu arada zendaya dışındaki genç oyuncuları ilk kez burada gördüm ve hepsini çok beğendim, buradan tebrik ediyorum kendilerini.

ilk sezon soundtrack
ilk sezon çalan bütün parçalar

bonus 1 2 3 4 5

devamını okuyayım »