kabak tatlisi

  • mangal yürekli rişar (524)
  • 615
  • 0
  • 0
  • 0
  • 11 ay önce

inception

izlemek yeni nasip oldu ve sevdim filmi.

aslında burada yazan diger entryleri de okuyup bir romancı meragı ile bu entry'e giristigimi itiraf etmekte bir beis olmadıgını belirteyim baslamadan. neden oyle yaptım, su sebeple oyle yaptım; filmi gecenin bir vakti ve bir kere izledim.

okudukca sunu farkettim izleyen bir kere daha izlemis kimine yetmemis uc kere dort kere daha izlemis ve neler neler yakalamıslar izleme sayısı arttıkca. bilmiyorum belki de oyle yapmak daha dogru olur lakin tezcanlıyım, ikinci kez izlemeden basladım ben yazmaya.

gayet guzel bir kurgu ve gayet kurguya musait bir konu var bana kalırsa. bilincaltından daha iyi islenecek bir sey olabilir mi allah askına, ustune ruya icinde ruya da olunca yeme de yanında yat tadında olur elbet. filhakika da oyle olmus. izleyene keyif veriyor pek tabi. muzikler ve goruntuler de guzel. genel kanının aksine ben oyunculugu da begendim. film bitince insanda tekrar izlenme istegi de uyardıgına gore bence olmus, mis gibi olmus hem de.

tek elestirim su kliseye; illa ana karakterin karısının ve cocuklarının basına bir is mi gelmesi gerekiyor, illa buraya mı baglanmalı konu? buna ben tahammul ederken sıkıntı yasıyorum. yani misal benim en sevdigimin basına feci bir is gelse intihar etse yahut bir cinayete kurban gitse delirmeme yahut kendimi bir ruyada hissetmeme kimse sasırmaz sanırım.

yuksek ihtimal benim tekrar izleyecegim bir film olmustur inception,
belirtelim tabi; puanım:9 sevgili sozlukcugum. *

devamını okuyayım »
21.02.2012 13:51