kadin tamircisi

  • 490
  • 15
  • 7
  • 2
  • bugün

kadınlar olarak evlenmiyoruz kampanyası

bilinçli, hayattan ne istediğini bilen kadınlarımızı tenzih ederim satırlarıma başlamadan önce...

evlenmek için "evlenmek"... günümüz kadınının en temel sorunlarından biri.

kadınlar, evliliği sosyal statü kazanma, ekonomik yönden sınıf atlama yöntemi olarak gördüğü sürece evlilik kurumu gitgide değerini yitirmeye mahkum hale geliyor. 3 kuşak öncesine kadar kutsal ve oldukça değerli kabul edilen, uğruna her türlü fedakarlıkların yapıldığı evlilik kurumu, bugün sosyal medyada, sözlükte ve arkadaş ortamında taşak malzemesi haline dönüşen, yapay ve duygusuz bir olgu haline geldi.

bu evlilik nanesi, birbirini seven iki insanın hayatını ortak geçirme, hayata dair her bişeyi paylaşma arzusundan köken almaz mıydı?

evliliğe övgüler düzen, erkekte karakter güzellemeleri yapan kadınlarımızın karşısına iyi niyetli düzgün adamlar çıktığında o içlerindeki konfüçyus nedense paris hilton'a dönüşüyor.

iyi bir evi olsun, lüks bir aracı olsun, düzenli ve kabarık bir geliri olsun, düğünü four seasons, balayısı maldivler, phuket'te olsun, yılda en az 3 kere yurtdışı tatiline gidilsin, omuzları geniş olsun, boyu uzun olsun, çükü 30 cm olsun, gözleri mavi olsun, six packleri olsun vs vs vs...

evlilikle ilgili fikirlerini aldığım birçok kadının derinlerine inince ortaya çıkan verileri bu şekilde paketledim. kriterleri baştan böyle koyup, yola çıkanlar sonunda hüsrana uğruyor. elbette böyle adamlarla hayatını birleştiren kadınlar var ama onlar da bir takım değerlere, donanımlara sahip. onlara zaten diyeceğim yok. böyle çiftlere karşıdan baktığında maşaallah diyip geçiyorsun.

bu iddialı süreç sonunda kimseyi bulamayıp, onlarca karaktersiz adamın şehvetini doyurup, kullanılıp bir kenara atılmış kadın kişi, uzatmalarda ortalama bir zavallıya kendini yamayıveriyor. böylece kadın tatminsiz ve aç gözlü ruhuyla, sürekli hayatı ve başkalarını mukayese edip hem kendini, hem de evlendiği zavallının hayatını cehennem azabına çeviriyor. o zehirli dünyasında bir de çocuk doğurduysa, o çocuk acı meyve oluyor. kayıp bir nesil daha yetişiyor.

her kuşu siktiniz tamam da, bırakın leylek sevenine kalsın.

devamını okuyayım »