kafi miktar

  • düz adam (4)
  • 688
  • 3
  • 2
  • 0
  • evvelsi gün

hdp'ye oy vereceklere ufak hatırlatmalar

özellikle bu iki olayı unutmayın. diğerlerinden farkı sivilleri bomba ile öldürmeye çalışan ve ne yazık ki bunda başarılı olan bir örgüt pkk.

(bkz: http://www.haberturk.com/…ain-saldiriyi-ustlenemedi)
(bkz: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/9528680.asp)

burada yazılanları okusanız hepsini sevgi kelebeği zannedersiniz. oysa bir süre o bölgede yaşamış olsanız bu tiplerin kendilerini kurnaz zanneden hainler olduğunu, fırsatçılığı hayatlarının göbeğine aldıklarını bilirsiniz.

ulan 3 kişi bir araya geldiğinizde neler konuştuğunuzu bilmesek yerdik bu dediklerinizi de ciğerinizi biliyoruz hepinizin!

yok askerleri onlar kurtarmış, yok aslında artık barış istiyorlarmış...

o zaman şu testi yapın bakalım;
kadıköy'ün ortasında, taksim'de ve daha bir çok yerde pkk'lılar stand açıyor, kimse dönüp bakmıyor. git diyarbakır'ın, batman'ın, hakkari'nin göbeğine bir stand aç, üstüne de türk bayrağı koy. sonra da seyret bakalım kim sevgi kelebeğiymiş!
biz istanbul'da sevmesek bile yanından geçer gideriz, siz orada adam öldürürsünüz. aramızdaki fark bu!

sizin ortak yaşama kültürünü öğrenmenize daha 200 sene var. sizin anladığınız barış sadece size hoşgörü gösterilen, sadece sizin dediklerinizin uygulandığı bir dünya. olmazsa şiddet, silah.

en kötüsü de ne kadar vahşi olduğunuzun farkına varamayacak kadar sizi kör edecek bir kin duygusu ile hayatınızı sürdürmek zorunda olmanız. berbat bir hayat olsa gerek !

devamını okuyayım »
13.04.2015 13:06