kahve aromasi

  • hippi (425)
  • 560
  • 9
  • 5
  • 1
  • bugün

tek başına yurtdışına çıkmak

eğer herşey yolunda giderse, gerçekleştireceğim bir eylem olacak. gideceğim yerde medeniyetin bayrak tutan ülkelerinden biri olan avustralya olacak.

bunu "yeniden doğmak" olarak tanımlıyorum.
30 yıl türkiye'de yaşadım. iyisiyle kötüsüyle 30 yılı devirdim.
yalnızlığında kötü birşey olduğunu düşünmüyorum.
tek başına gezen, sinemaya giden, kitap okuyan insanın başkalarına karşı beklentisi olmaz. kendi kendine yetebiliyordur ve bu güçlü bir karakteri olduğunu gösterir. farklı kültürleri, farklı insanları, farklı yaşam tarzlarını deneyimlemenin, insanı bir üst seviyeye taşıyacağına inanıyorum.

bundan 5 yıl önce kız arkadaşımdan ayrılıp, yaşadığım şehri terk ederek, hiç tanıdığım olamayan fethiye'ye gitmiştim. önce bir hafta tatil yapmıştım. sonra iş ilanlarına başvurup bir otelde işe girmiştim. ardından kalan 5 en güzel yılımı yaşayıp çok güzel anılar ve dostluklar biriktirmiştim.

insan çok farklı bir canlı türü, bir şekilde bulunduğu ortama ayak uydurabiliyor. yeterki, cesareti olsun. üstesinden gelemeyeceği zorluk yok.

sözlerimi şu güzel video ile sonlandırmak istiyorum.

eğer bilmek istiyorsan, daha çok yaşarsın.

“ıf you are you, breathe. ıf you breathe, you talk. ıf you talk, you ask. ıf you ask, you think. ıf you think, you search. ıf you search, you experience. ıf you experience, you learn. ıf you learn, you grow. ıf you grow, you wish. ıf you wish, you find. and if you find, you doubt. ıf you doubt, you question. ıf you question, you understand and if you understand, you know. ıf you know, you want to know more. ıf you want to know, more you are alive.”

devamını okuyayım »