kahvesigara

  • 1312
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

reza zerrab'ın itirafa başlaması

akape’nin donuk zekalı fanatiklerine laf anlatmak gerçekten imkansız ve bunu yapmaya çalışanlar gerçekten saygıyı hak ediyorlar. bu fanatiklerde her tür ahlaki, mantıksal, ortalama insana hitap eden seviyede argümana kapalı bir direnç mekanizması var, yani akıl, mantık ve ahlak yok.

elimizde ne var? iran’a ambargo uygulayan bir abd. bu abd aynı zamanda akape’nin kuruluş aşamasında icazet aldığı ülke ve teamülleri çiğneyip hiçbir resmî ünvanı olmayan mevcut şahsa iki kez randevu veriyor, sonra da bop eşbaşkanlığı.

sonra asi evlat “ben oldum” diyerek tereciye tere satar gibi abd’nin cıs dediği işlere kalkışıyor. bir grup bakan vb. ile ambargo altındaki iran’la gayri yasal yollardan ticarete giriyorlar. tüm bunları yaparken, bir yandan da sahibinin sesi olmaya devam ediyorlar tabii. ikili hatta üçlü oynamaya başlıyorlar, yeter ki ucunda para olsun. peki bu ticaretten gelen para nerde? şahsi hesaplarda. peki yakalananların ilk tepkisi ne? en tepedeki her şeyi biliyordu demek. panik hali geçince de bize komplo kuruldu demek.

para ülke yararına kullanılsaydı bile kabul edilebilir olmayan bir durum var ortada. her ülkede fırsat bulunca üç kağıt yapan tipler olur. bunlar yakalanırsa mahvedilir. acımadan cezalandırılır. bu kadar basit. bizim durumda, üstüne üstlük para şahsi hesaplarda iç edilmiş. resmen şahsi menfaatler için kurulmuş organize örgüt gibi bir yapılanma var.

burdan vatan millet sakarya çıkmaz. burdan sadece geri sayım çıkar. kuklanın ipleri fazla gevşemişse onu çekecek olan bellidir. hiç kıvranmayın, bu konu bir ülke meselesi değildir. zarraf etrafında kümelenmiş bir grup nitelikli dolandırıcının hikayesi var ortada, bakalım bu hikaye nasıl bitecek.

adaletin yok edildiği bir ülkede, yani bu ülkede, insanlar adalet nerden gelirse gelsin kabul eder. bu ülkeyi bu hale akape getirdi, şimdi şikayet etmeye kimsenin hakkı yok.

devamını okuyayım »