kahvesigara

  • 1275
  • 23
  • 11
  • 0
  • dün

muharrem ince

son seçimde kendisine oy veren bazı arkadaşlar acil şekilde yardım almalı zira kendileri çok ağır bir travma geçirmişler ve gerçeklikten falan kopmuş durumda, aşırı agresif tepkiler gösteriyorlar. şüphesiz oy vermiş numarası çeken akp'nin medya maymunları da ortalığı kızıştırmak için uğraşıyor ama onlar hemen anlaşılıyor, zeka yetmezliği var ne de olsa. ancak geri kalanların hali vahim.

bize şizofren dedi diye ısrar eden mi ararsın, seçim gecesi açıklama yapmadı diye babasını redddeden ergene bağlayan mı ararsın, durduk yere ysk'ya sarmadı diye hayal kırıklığına uğrayan bordo bereli mi ararsın, arayıp sormuyor yanağımdan makas almıyor diye oy vermeyeceğine yemin edip hepimizi üzüntüye boğan mı ararsın, tüm deliler burda. sizin vereceğiniz oydan kimseye hayır gelmez zaten. sizin biraz dinlenip sakinleşmeye, zihni boşaltıp rahatlamaya ihtiyacınız var. bir insanı hayatın bu kadar merkezine koymaya gerek yok. herkes umutlandı falan, geçti gitti. sonraki seçime bakarsınız.

adam tane tane anlattı: şizofren lafı asılsız söylenti çıkaranlara edilmiş bir laftı zaten, hep de öyle kaldı. bana şizofren dedi diyorsan, o söylentileri çıkaran sensin demektir. ben olsam dava açardım sana.

adam bazı konuları tv'de konuşmak istemiyor işte. sonuna kadar da haklı. kirli çamaşırları ortalığa dökmenin faydası yok. şerefini vestiyere bırakmış bazı medyacı bozuntuları bir laf etse diye aportta bekliyor zaten. bire bin katıp chp'de kaos çıkaracaklar ki onlar birbirini yerken yerel seçimler kapıya dayansın, chp'li belediyeler dahil silip süpürsünler.

belli ki o gece chp'den doğru dürüst veri desteği olmamış. bazı sonuçlara kendi başlarına ulaşmaya çalışmışlar. erken ve anlamsızca blöf yaparak kamera karşısında öten partililerden tut, işlevsiz seçim takip sistemine ve bilmem kaç bin sandıkta chp'li müşahit olmamasına kadar tonla sorun içinde kaybettiğini anlamış. çıkıp açıklama yapmış olsa anladığım kadarıyla iyi olacakmış elbette ama yapmamış işte. amma narinmişsiniz arkadaş. sırf bunun için oy vermeyecek insan çok hayırlı bir iş yapar, aman vermesin. hatta bence akp saflarına geçsin, orada böyle cins adam sayısı az, dengeler.

ysk'ya gidip niye kavga çıkarsın. ortada bir sorun yok. sirk cambazı mı lan muharrem ince, sizi eğlendirecek? aklıselim davranmış işte. sorun çıkarsa kapına dayanırım demiş, sorun çıkmamış, ne yapsın, bahane bulup kapıya mı dayansın. hayatınıza heyecan arıyorsanız siz dayanın madem.

rte yüzde 49'da kalsa da ikinci turun gelmeyeceğini anlamış işte. diğer muhalif isimler partilerinden aşağıda oy almışken ikinci turun bir işe yaramayacağı da belli işte. rte 40-45 arasına yakın olsa anlayacağım da 4-5 milyon oy iz bırakmadan çalınabiliyorsa zaten neyin itirazını yapacaksın? savaş çıkarman, kan dökmen lazım. arada 10 milyon oy farkı var demesinin anlamı şu: ikinci tura gitsek bile kapanmayacak kadar büyük fark var. ortalığı neyle ayağa kaldırıp iki milyon oyu iptal ettirmiş olacaktı acaba? 50 bin sandıkta chp'nin adamı yok alo. programda laf arasında söyledi zaten. genel merkezde ıslak imzalı kaç seçim tutanağı var diye sordu. itiraz edeceksen elinde bir dayanak olması lazım. parti işini iyi yapmamış. sen aman akılcı düşünme, ben senin için saçımı süpürge ettim sen beni kör kuyularda merdivensiz bıraktın diye trip at.

ayrıca gayet iyi bir taktikle ben ortalığı karıştıran kişi olmayacağım. tabandan bir hareket olursa gelir parti yönetimine talip olurum diyor. kafanız basmıyor anladık da hem ima ederek konuştu, hem de spikerin geviş getirir gibi aynı soruyu elli kere döndürmesinden sıkılıp daha açık anlattı. azıcık siyaset kültürü bile olsa insan anlar. hizipçi damgasını bir kez yiyen baykal ömür boyu öyle anılmıştır. ince talep edilen lider olarak chp'nin başına geçmek istiyor. kazan kaldırıp partiyi bölen kişi olarak basına yem olmak istemiyor bu kadar basit. ama travmadan çıkamamış tiplere tv'den açık açık seslenip isyan bayrağı açarak manifesto okuması gerekiyordu galiba. belinden de kılıcını falan çekip kemal kılıçdaroğlu'na doğru koşsun isterseniz.

sıkıldım valla. ruh hali bozuk arkadaşlara acil şifalar dilerim. paralamayın kendinizi bu kadar, siyaset uzun soluklu bir mücadeledir, öyle hadi deyince olmaz. ayrıca bak isabetli oldu işte. yeni kabine evlere şenlik, damat falan kendi aralarında takılıyorlar, rte kendini dev aynasında görüyor, ülke tam gaz uçuruma gidiyor, ihaleyi yükleyecek kimse de yok. ilaç fiyatlarından devlet tiyatrolarına, merkez bankasından fotokopi kağıdına kadar her şeyi bir kişi biliyor ne güzel. hızlandırılmış batış simülasyonu gibi. bunlar hazır parayı yemeyi bilirler, değer üretmeyi değil. ufukta, yerel seçimlerin sonucuna ve ekonomik olarak ne kadar göçtüğümüze göre zamanı kestirilebilecek bir erken seçim var gibi görünüyor. bakalım ince dediği gibi daha fazla zamanı olunca daha çok oy alabilecek mi?

devamını okuyayım »
13.07.2018 00:37