kahvesigara

  • 1237
  • 6
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

erkeklerin bacaklarını açarak oturması

biraz mecburiyetten, biraz da farkında olmadan öğrenildiği için oluyor. bu alışkanlığın bana kalırsa en güzel ve zekice örneği mark twain tarafından verilmiştir.

huckleberry finn'in maceralarında kız çocuğu kılığına giren huck, üzerinde bir elbise, bir kadının evine gider. amacı saklandıkları dönemde olan bitenler hakkında bilgi almaktır. kadın, saftirik huck'ı karşısına oturtur; laflamaya başlar. huck, başına bir dolu talihsizlik gelmiş küçük kız rolüne kendini kaptırmış, peşpeşe yalanları dizmektedir. bir yandan da (yanlış hatırlamıyorsam) ipleri çile haline getiren kadın, çilenin birini hop diye huck'a doğru atar. huck şaşkınlıkla çileyi yakalamaya çalışırken bacaklarını kapatır. kadın o an şüphelerinde haklı olduğunu anlar. çünkü (o dönem) kızlar (kadınlar) etek giydikleri için atılan bir şeyi daha rahat yakalamak için bacaklarını açmaktadırlar ki atılan şey dut gibi eteğe düşsün. erkekler ise pantolon giydikleri için refleks olarak bacaklarını kapatmaktadırlar. velhasıl açılar daralsa da - ki daralsın bence - o bacaklar el mahkum açık duracaktır. mecburiyetten normaldir.

eklemeyi unutmuşum: haliyle huck bacaklarını açmış vaziyette oturuyordu. siz de bacaklarını kapatmasını istediğiniz bir erkeğin kucağına bilumum nesneler atmak, fırlatmak suretiyle bu oyunu oynayabilirsiniz.

devamını okuyayım »
08.06.2009 01:41