kaldorein

  • mülayim ama sempatik (540)
  • 534
  • 27
  • 6
  • 0
  • 3 gün önce

vikings

muhteşem bi yarı-sezon finaliydi be sözlük..

--- s04e10 spoiler ---

rollo ile ragnar'ın yumruk yumruğa dövüşmesi, bakışları, duygu yoğunluğu muhteşemdi gerçekten. özellikle o sahnelerdeki herkesin bir şekilde yara alması, kurgu vs çok hoşuma gitti bayıldım sahnelere.

rollo'nun ve ragnar'ın dönüşteki ağız göz makyajıda güzeldi.

bi anda dizinin ileri atlaması önce çok garip geldi rüya falan sandım ancak ilginç bir seçimle zamanda atlama yapmayı tercih etmişler. ilk başta garip gelsede sonra keyif aldım. björn'ün kasabanın kısmen sorumluluğunu alması, hem savas hazırlıkları yapması hem de ailesiyle ilgilenmesi çok güzeldi. björn oldu artık. seri björn ile de devam etse çok sırıtmaz.

ragnar'ın öleceği bilinen bir şey ancak savas sahnelerinde gözlerim faltaşı gibi ölmesin istedim çünkü her ne kadar bilsek dahi ölmesi koyar valla. çok alıştırdı bizi.

lagerthaa lagerthaa hiç göstermediler ancak umarım ölmemişsindir, eğer öldüyse de bu kadar basit bir şekilde geçiştirmeleri gerçekten ayıp olur. en azından bi ritüel vs bişiler yapılmalı lagertha uğurlanmalı. o nedenle ölmediğini düşünüyorum.

ragnar'ın çocukları çok acayip geldi ilk anda.sanki birisi athelstan'dan birisi erlendur'dan vs gibi duruyor. karakterler benzemiş ancak dış görüşüne gözüm alışamadı. gerçi björn'de çok garip gelmişti zamanla alışırız.

ve ragnar'ın dönüşündeki son sahne. tek kelimeyle muhteşem. yahu bu adam nasıl bir oyuncu. ben uzun zamandır hiç kimsenin oyunculuğundan bu kadar etkilenmedim.müptezelken ayrı, ayık kafası ayrı. mimikleri jestleri efsanee. son konuşmasındada resmen kimsenin maçası yemedi reisle kapışmaya.

son olarak " who wants to be king!!!". büyüksün ragnar.

--- s04e10 spoiler ---

devamını okuyayım »
22.04.2016 20:46