kalemsiz yazar

  • 423
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

mustafa kemal atatürk

kusura bakma atam ama seni bir konuda eleştirmek istiyorum, herkesin seni övdüğü bu günde hemde!

anlatılanlara göre çok kitap okuyan biriydin, platon'un demokrasi için yazdığı şu yazıyı okumadın mı? "demokrasi, bir eğitim işidir. eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. devam edilirse demagoglar türer. demagoglardan da diktatörler çıkar."

o kadar ileri görüşlü bir adamdın, bu halka demokrasinin fazla geleceğini nasıl tahmin edemedin? o çok sevdiğin halkın sırf kendiyle aynı düşünmüyor diye birbirini öldürüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=r77iba24-ks

şu videoda gökten inme dogmalar dediğin düşünceler, şu anda bir milletin ağzından düşmüyor, herkesin dilinde tekbir sesleri. sanki başka bir milletle savaşıyor. ben dün askerin boğazını kesenlerin, erleri dövenlerin gözündeki nefreti gördüm ve emin oldum. yarın bir gün çok zor bir ihtimal de olsa baştakiler düşerse yine bu tekbircilerden yardım isteyecekler ve dün demokrasi bayramı diyenler kendi elleriyle darbe yapacaklar.

atam çok yanlış yaptın seçme hakkı verdiğin kadınlar, bu hakları istemiyor onun yerine insan yerine konulmadıkları şeriati istiyorlar. seni anlıyorum atam sen bu halkın kimseye boyun eğmemesini istedin kimseyi kendilerinden büyük olmadığını görsün istedin ama bu halk buna hazır değildi.

devamını okuyayım »