kanguru08

  • 50
  • 1
  • 0
  • 0
  • geçen ay

orion

bu şarkının yavaş yavaş size doğru gelen bir madde olduğunu düşünürsünüz ve bunun size zarar vermeyeceğini bilerek bırakırsınız kendinizi, içinizden geçip gitmesine izin vermek istersiniz, yaklaşmakta olduğu ve içinizde olduğu her saniye boyunca uçsuz bucaksız düşüncelere dalıp hem dünyanın varlık nedenini hem de sizin bu neden içindeki yerinizi sorgularsınız, tam bu sırada cliff ilk solosunu atar ve dersiniz ki ben bir hiçim. daha sonra madde etkisini göstermeye devam eder, madden ve manen sorgulamayı sürdürürsünüz. tüm mutluluklarınız, tüm umutlarınız kirk‘ün solosuyla hatra gelir.

kirk‘ün solosu bittikten sonra cliff der ki hele bir dur yeniden düşün bazı şeyleri.. mutluluklarınızla ve umutlarınızla birlikte acılarınızı ve karamsarlıklarınızı da düşünürsünüz ve bir çıkar yol bulmanın peşine düşersiniz.

daha sonra kirk de mutluluk, acı bittikten sonra gelir dercesine acı bir solo tutturur, daha sonra cliff devreye girerek sizin madden ve manen yapmış olduğunuz sorgulamanın mutlu sonla bitmeyeceğini haber verir.

en sonunda ise james, cliff, kirk, ve lars sanki el ele tutuşarak sizin bu dünyada bir hiç olduğunuzu ve varlığınıza dair yaptığınız ya da yapacağınız tüm sorgulamaların bunu değiştiremeyeceğini ve bu arayışın anlamsız olduğunu söylercesine bu maddeye bir son vererek içinizden gelip geçmesine izin verirler.

tanım: metal müzik tarihinin, sözlere ihtiyaç duymadan en fazla şeyi anlatan, en duygusal, en karanlık ve en uçsuz bucaksız şarkısıdır. şarkı demek bu başyapıt için hafif kalır belki de bu bir şarkı değil adeta müziğe adanmış bir ağıttır. sözlerini sadece cliff burton‘ın bildiği bir ağıt..

devamını okuyayım »