kankavi

  • 465
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 ay önce

tekir

evimdeki versiyonu yaklaşık 1 yıldır benimle. gelip kucağıma oturup kendini sevdirdiği hiç görülmemiştir. eline geçiridği küçük objeleri bütün gün fitir fitir evin içinde gezdirmek ve var gücüyle evin içinde koşmak gibi huyu var. bunu yaparken de kabarıyor, bana bile kabarıyor adi karı. bir de feci azgın. 3-4 aylıkken mar mar bağırmaya başladı. bir de dönemi falan yok galiba benim evdekinin. 1 yıldır ayda 1 kere en az azmaya başlıyor. mavlamalar, gırıl gırıl ses çıkarmalar ve bana hallenmeler gibi belirtilerle.

bir de evin içinde delirme zamanlarında koşarken çıkardığı ''guru guru guru'' gibi bir ses var onu çok komik yapıyor. sürekli gelene gidene parmak atıyor evin içinde. ayaklara sürekli saldırı halinde. uyurken gelip vurup vurup kaçıyor. aynen bunları yapıyor bizim şerefsiz. çaaat diye alnımın çatına vurduğu pek görülmüştür uyku vakti.

bir de son çıkardığı huyu, sifonu çekmeyi öğrenip bütün gün foşşşşşşş diye sifon çekmesi. bizim sifon basarak çalışan tiplerden. aklımı çıkardı geçen gün! nerden öğrendiyse evde sadece o ve ben varken çalıştırdığı sifonun sesiyle ağzıma sıçmayı başardı.

sinek, böcek görünce kafayı yiyor. o esnada da çıkardığı değişik bir ses var. yakalayamayınca iyice çıldıdrıyor. aman neyse,i bendeki de böyle bir deli.

edit: yukardaki deli, azgınlık ve yaramazlığının sonucu olarak camdan düştü ve sol arka ayağını kırdı. 15 gün üstüne basamadı vs şimdi eski sağlığına kavuştu, alçısız ameliyatsız vs.

devamını okuyayım »
07.11.2010 17:34