kapatkapilarini

  • 1042
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 yıl önce

bir kızın kendinden güzel bir kıza bakışı

tam benim kalemim dediğim olay. var ya işte ben bu bakışa hastayım. dur bak bunlara tüm nefretimi kusacağım ben birazdan. hastayım bu bakışa çünkü.

bir kere kesinlikle nefret dolu değildir. aksine o bakış, nefret dolu olduğunun anlaşılmaması için üstü kapatılmak için uğraş verilen suratında böyle azıcık ''çaktırmama bakışı'' ile bakılan bir bakıştır. yani böyle tepeden aşağı bakar.. da.. çaktırmadan. bir elle böyle küçük bir saç tutamını geriye iterken gözleri kaydırma olayı.. çünkü bu şekilde, herhangi bir fark edilme tehlikesine karşı önlem alınıyor. o arada hemen ''sanki denk gelmiş de bakmış'' gibi yapılıyor. bilhassa ortama yabancı gibi sonradan girerse bu kadın.

kısadır o bakış. toplam 10 saniye sürer ama bir bakış çok çok çok şey anlatır. o 10 saniye bir ömür gibi değerlidir. bak şimdi:

birincisi yüze odaklanma. bir saniye sürer o. detaylara ağırlık verilmez. yüzden sonra tepeden aşağı süzme aşamasına geçilir. eğer orada da kaba taslak bir kusur bulunamamışsa artık detaylara girmek allah'ın emri. 2 saniyeyi tamamladık. alelacele süzüldü. hemen akabinde gözümüzü çevirip, sanki hiç ilgilenmiyormuş gibi yapıp, çarpraz karşıya bakıp, mümkünse göz göze gelmeden tekrar bakıyoruz. bu sefer fal taşı gibi bakıyoruz.

detaylara iniliyor. yüze tekrar geri dönüp odaklanıyoruz. bu sefer makyaj, makyajla ön plana çıkartılan yerler, kıyafetle kombinasyonu, saç stili analiz ediliyor. her şey kötü ilerliyor ve halen bir kusur bulunamamışsa bacak boyu, bacak boyunun vücuda ve boya katkısı.. oradan bel çevresi, kalça yapısı, en nihayetinde ayakkabı. ama ayakkabıya bilhassa değil, denk geldiği için bakıyor. meraktan. çok fazla kıstasta yer etmiyor şimdilik. neyse buradan da hala alarm vermediyse en kurtarıcı aşama göğüs büyüklüğü. eğer küçükse ''hıımm'' diyor, rahat bir nefes çekiyor. ama bayağı içten bir nefes. çünkü baktığı süre boyunca tutuluyor o nefes, nerede fire verecek bakalım diye. eğer orası da tamam ise veya içi yine de rahat değil ise hemen çatal, dekolte nereye kadar buraları iyice bir süzüyoruz.

her şey mükemmel. hala kusur bulunamadı. takı, beden, kıyafet, çanta-ayakkabı, şu, bu.. derkeen şu bakış gelir: ''güzel ama kesin gerizekalı'' bakışı. bu bakışa ölüyorum. nasıl biliyor musun? önce istemsizce bir sırıtma, küçümseme hemen ardından da gözlerini ondan alıp ''güzelsin ama %100 zekan bok gibidir benimkiyle yarışamaz'' bakışı.

bu bakış en önemli iç rahatlatma metotlarından biridir. benim de en sevdiğimden. bu arada 10 saniyeyi tamamladık. ''kesin gerizekalıdır'' bakışı saniyeye dahil değil. saniyeleri saliselere bölüp seni sana anlatınca komik oluyor. bir kere bile yapmadım de hadi! de!

devamını okuyayım »
16.02.2013 12:03