kapatkapilarini

  • 1042
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 yıl önce

hayat kadını ile yaşanan diyaloglar

erkek arkadaşımla geç bir saatte, işlek caddelerin birinden araçla geçiyoruz. motoru ben kullandığım için 40'da falan gidiyorduk. erkek arkadaşım arkamda yüzünü elleriyle kapamış, benim bu hızla giderken bile kaza yapabileceğimi ve onu öldüreceğimi düşünüyordu. ben ''saçmalama lütfen, trafikteki bu hegemonyacılığınızdan nefret ediyorum'' diye her zamanki gibi beyin ütülerken bir anda kaldırımdan bir kadın çıktı ve el kol işareti yapmaya başladı. benim de dikkatim dağıldı ve sağa doğru kırdım motoru. az kalsın kaza yapıyorduk ve kadını eziyorduk. pardon eziyordum.

benim ayak bileğim kanamıştı. çok da oynatamıyordum. kadın erkek arkadaşıma ''sen aracı kaldır, yoldan çıkar'' gibi bir şey dedi tam hatırlayamıyorum. sonra çantasından bir sargı bezi çıkardı, ne olduğunu anlayamadığımız bir şişedeki ilaç ile de pansuman yapmaya başladı. ''dur gerek yok!'' falan demeye kalmadan kadın bir güzel sardı yarayı. bir kutudan da peçeteye benzeyen başka bir bez çıkardı. enfeksiyon kapmaması içinmiş o. kadına bu malzemelerin yanında ne işi olduğunu sordum. cevap vermedi.. kadında öyle bir ifade vardı ki, sanki her gece yarısı kaza yapıp bacağı kanayan kızların pansumanını bu yapıyor. neyse işi bittiğinde de bezi koparmak için bir kesici alet çıkardı. bıçak desen değil, çakı desen değil öyle enteresan bir şey. tabii o alet çıktığında bizim korkudan bet beniz attı. yüzümüz bir anda nasıl bir şekil aldıysa artık ''ne kadar ödlekmişsiniz be sizde gençler'' diye güldü bize keh keh.

kadın baya kafa görünüyordu. erkek arkadaşımın tüm ''manyak mısın?'' nidalarına karşı biraz konuştuk. normalde bu şekilde çalışmıyormuş, genelde özel davetlere gidermiş. şimdi böyle dışarı çıkmaya mecbur kalmış. sonra iki arkadaşı da geldi yanına. zamanından çaldığımız her dakika için bizden para isteyeceğini söyledi. biz ''nasıl yani'' falan derken bu sefer hep beraber gülmeye başladılar bize. kadın bizle bayağı eğlendi sanırım o gece. gerçi hep ikimiz konuşuyorduk. erkek arkadaşım psikopat gibi sürekli etrafı kolaçan ediyordu. en son şöyle bir diyalog geçti aramızda yanımdaki erkek arkadaşımı işaret ederek:

+bak, bu çocuk var ya.. iyi bir çocuk!.. anlatabildim mi?
-niye?
+beni görünce korktu da ondan?

*

devamını okuyayım »
13.01.2013 00:54